Чи важлива дата випуску для шин? Міфи та реальність

12 квітня 2022 р.
Шини-Диски
Зміст статті:
🚙 Які фактори допомагають визначити термін придатності покришок? 🚙 Що враховувати при купівлі крім дати виробництва покришки? 🚙 Помилкова думка споживачів 🚙 Як дізнатися дату виробництва автомобільних шин? 🚙 Популярні питання ✔️ Чи важлива дата випуску для шин? ✔️ Де дивитись рік випуску гуми?

Чи звертаєте ви увагу на рік випуску шин при їх купівлі? Чи важливо це робити і як дізнатися про термін придатності гуми? Про це ми поговоримо сьогодні у нашій статті. Автомобільні покришки, як і будь-які інші вироби, мають свій термін придатності. Це час, протягом якого шина відповідає вказаним характеристикам, виконує свої функції, і її можна безпечно використовувати.

Дата виробництва автомобільних шин має важливе значення для транспортного засобу. Від цього залежить, скільки ще прослужить гума — чим вона «молодша», тим краще. Однак точно визначити терміни, коли та чи інша шина втратить свої властивості, не вдасться.

Які фактори допомагають визначити термін придатності покришок?

На термін придатності покришок впливають особливості експлуатації, ступінь зносу автошини та умови зберігання. Представлені вироби при недбалому використанні, несвоєчасній заміні та не дотриманні сезонності можуть вийти з ладу набагато раніше, ніж гарантує виробник. Навіть найякісніша шина може стати непридатною вже через рік неправильного використання.

Якщо водій відповідальний і ретельно дотримується всіх рекомендацій та правильно зберігає покришки, то вони можуть прослужити навіть довше за вказаний виробником час. Тому, щоб визначити, скільки прослужить гума, важливо враховувати не лише рік випуску, а й інші фактори.

Що враховувати при купівлі крім дати виробництва покришки?

Купуючи шини, важливо враховувати технічні характеристики та властивості виробу:

  • склад та технологічні якості гумової суміші, що використовується;
  • тип гуми – зимова або літня, полегшена чи посилена;
  • особливості експлуатації, зокрема дорожнє покриття, кліматичні умови;
  • цільове призначення виробу (вантажна, легкова, мотоциклетна шина);
  • умови складського та гаражного зберігання, транспортування.

Хоча ігнорувати дату виробництва все ж таки не варто. Річ у тому, що виробник, в середньому, дає гарантію на свою продукцію близько 5-6 років. Після закінчення цього терміну, навіть якщо шина нова, ставити її на авто не рекомендується, тому що вона не може гарантувати безпеку пересування і виконання відведених їй функцій. Це тому, що з часом гумова суміш старіє, втрачаючи свої властивості. На колесах з'являються мікротріщини, які загрожують здуттями та розривами при їзді.

Якщо гума не стара (їй ще немає п'яти років), то за її станом стежить водій. У деяких лихачів протектор може стертися за сезон, а акуратні автомобілісти здатні від'їздити на таких же шинах два або три сезони.

Помилкова думка споживачів

Дуже часто серед автомобілістів існує думка, що на автомобіль потрібно встановлювати шини однієї дати випуску й обов'язково з однієї партії. Провідні світові виробники, такі як Continental, стверджують, що це не так. Чому?

  1. Річ у тому, що покришки однієї моделі, індексу швидкості та навантаження є повністю однаковими, де б вони не вироблялися брендом (у різних містах або країнах). Це пов'язано з тим, що компанії, що виготовляють шини, стежать за стабільністю якості своєї продукції та бережуть свою репутацію.
  2.  Великі торгові шинні будинки не складають продукцію за партіями та комплектами. Тому орієнтуватися варто на типорозмір та конкретну модель. Можна звернути увагу на дату виробництва лише для того, щоб переконатися, що виріб є новим і не залежався.
  3. Якщо у вас зіпсувалася лише одна покришка, вам не потрібно міняти весь комплект, просто підберіть відповідну шину цього бренду. Різні партії та дата виробництва на ходові характеристики машини не впливають.

Набагато більше значення мають умови зберігання та транспортування шин. Адже навіть нові покришки з однієї партії можна легко зіпсувати при недотриманні правил перевезення та зберігання на складі.

Як бачите, дата виготовлення автомобільної гуми є далеко не найважливішим фактором, який слід враховувати при її купівлі.

Як дізнатися дату виробництва автомобільних шин?

Купуючи старі (б/в) або нові покришки на своє авто, багато автолюбителів, перш за все, намагаються дізнатися, коли вони були випущені. Де знайти цю інформацію? Дата виготовлення шин вказується виробником на боковині і є овальним штампом з 4-значним числом. Перші дві цифри вказують на тиждень року, а другі – на рік випуску (наприклад, «1812» – 18 тиждень 2012).

Однак значно важливішим показником, особливо при купівлі б/в шин, є дата встановлення. Оскільки оцінити необхідно ступінь зносу гуми та стан протектора. Річ у тому, що шина може бути порівняно «молодою», але вже пристойно стертою, тоді купувати її, звичайно, не варто.

Придбати нові автомобільні шини високої якості в Україні ви можете, відвідавши «Шини та Диски». У нас ви знайдете широкий асортимент продукції для легкових та вантажних авто, позашляховиків та мототранспорту з нових модельних лінійок. У каталозі представлено продукцію таких компаній як Barum, Bridgestone, Continental, Debica, Goodyear, Hankook та інших всесвітньо відомих брендів.

Купуйте автомобільні покришки лише у перевірених дилерів – це запорука безпеки та надійності виробів.

Популярні питання

✔️ Чи важлива дата випуску для шин?

Через п'ять років зберігання шини втрачають свої властивості незалежно від дотримання умов зберігання. Тому не рекомендується використовувати шини з датою виготовлення понад п'ять років. Експерти стверджують, що шина вважається новою протягом перших двох років із дати виготовлення.

✔️ Де дивитись рік випуску гуми?

Дата виготовлення шини нанесена на боковину і є чотиризначним кодом в овальному штампі. Перші дві цифри коду позначають місяць виготовлення, наступна цифра – рік.
Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
Коментарі
Додати коментар
Віталій Гамоцький
07 серпня 2022
Доволі непогана стаття ! До цього часу, я не зміг разрозните роки выпуску гумми ….
Показати ще
Корисні статті
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини
09.04.2024
Шини-Диски
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини

Багато водіїв вважають доволі привабливими оголошення про купівлю вживаних шин. Головною перевагою здається низька вартість, тому деякі поспішають придбати їх заради економії. 

Огляд популярних шин для електромобілів
05.04.2024
Шини-Диски
Огляд популярних шин для електромобілів

Коли мова заходить про шини для електромобілів, багато хто ставить питання: а в чому тут особливість? Зрештою, шини здаються простим компонентом автомобіля. Але при глибшому вивченні особливостей електромобілів з'ясовується, що навіть така, здавалося б, стандартна річ, як шина, має свої нюанси.

Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ
03.04.2024
Шини-Диски
Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ

Брудові шини для транспорту ЗСУ – тема, яка заслуговує на особливу увагу. Адже це не просто елемент автомобіля, а важлива складова, здатна значно поліпшити прохідність транспортних засобів по складній місцевості, що особливо важливо в умовах ведення бойових дій.

"Електрошини": широкий вибір для вузького кола
27.02.2024
Шини-Диски
"Електрошини": широкий вибір для вузького кола

Шини для електромобілів повинні бути більш міцними, стійкими і ефективними, а також забезпечувати надійне зчеплення і акустичний комфорт в салоні, — це за замовчуванням.

Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»
08.01.2024
Шини-Диски
Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»

Дешевші шини заощаджують гроші, але зношуються швидше, що впливає на продуктивність, керованість і безпеку автомобіля. Якісні дорогі шини мають удосконалений дизайн, краще зчеплення та підвищену довговічність. Вони забезпечують тихішу їзду та сприяють плавному водінню. Перш ніж обрати, враховуйте термін служби шини, характеристики та репутацію виробника. А головне — не хвилюйтесь, все в житті буває вперше, тому наші консультанти завжди готові допомогти.

 

Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти
11.12.2023
Шини-Диски
Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти

Шини великого розміру покращують керованість транспортного засобу, бо пропонують більшу площу контакту з дорогою і тим покращують зчеплення. Але вони також мають їздові недоліки. Збільшення ваги та інерції великих шин погіршує реакцію керованості і робить автомобіль менш маневреним — він повільніше реагує на рухи керма. Цей парадокс є проблемою під час вибору шин, оскільки переваги покращеного зчеплення слід порівнювати з потенційними втратами в маневреності та динаміці водіння. 

Розумні Шини на 3D-принтері
07.12.2023
Шини-Диски
Розумні Шини на 3D-принтері

Шинна компанія «Shiny & Diski» пропонує огляд топ-інновацій світової промисловості, які скоро будуть втілені в життя.

Маркування мотошин
20.10.2023
Шини-Диски
Маркування мотошин

Вибір однієї з моделей мотошин - такий самий важливий процес, як і купівля мототранспорту. Від того, наскільки грамотно і відповідально ви підійдете до цього завдання, залежить ваша безпека на дорозі.

Як почистити автомобільні диски
05.10.2023
Шини-Диски
Як почистити автомобільні диски

Часто власники авто стикаються з необхідністю очищення покришок і дисків від забруднень. Чисті та блискучі диски не тільки надають вашій машині привабливого вигляду, а й служать важливим елементом загальної безпеки та продуктивності транспортного засобу. 

Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки
01.10.2023
Шини-Диски
Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки

Вибір дисків - це важливий етап тюнінгу та обслуговування вашого автомобіля. Під час пошуку нових моделей ви, можливо, зіткнетеся з термінами "оригінальні диски" і "репліки".