Як підготувати автомобіль до зими: 10 практичних порад

20 грудня 2018 р.
Шини-Диски

Зима - непростий час для автомобіля, адже у цю пору року досить часто проявляються усі його слабкі сторони. Саме тому підготовка свого вірного “залізного коня” до майбутньої суворої погоди - невіддільна частина його успішної експлуатації й комфортного керування.

Уникнути або, принаймні, звести до мінімуму ймовірність виникнення проблем на засніженій дорозі в лютий мороз можна завдяки елементарній підготовці автомобіля до зими.

10 порад підготовки для зимової експлуатації

Ми рекомендуємо:

1.Зарядити акумулятор (перевірити зарядку)

Взимку навантаження на цього “хлопця” набагато більше, ніж в решту пори року. Так, як взимку пусковий струм акумулятора і його місткість падають, а зусилля для запуску ростуть. Тому після декількох невдалих спроб завестися на морозі батарея розряджається.

Крім того, при низьких температурах часто виникають проблеми з паливо подаючою апаратурою або іншими системами запуску двигуна. Тому якщо у вас виникли сумніви відносно “здоров'я” акумулятора, наприклад, не зовсім упевнений пуск, то спершу необхідно перевірити процес його зарядки. Якщо з цим виникли труднощі, то батарею слід замінити, щоб вона не померла в самий непідходящий момент. Детальніше можна почитати в одній з наших попередніх статей: Дійсно корисні поради автолюбителям, Запуск автомобіля зимою

2. Перевірити рівень і щільність охолоджувальної рідини

З настанням холодів необхідно перевірити антифриз, і долити охолоджувальній рідині, якщо потрібно. Антифриз, старше за п'ять років, слід замінити на новий. Взагалі, робота системи охолодження має бути без огріхів, тобто двигун не перегрівається і досягає робочої температури, при цьому рівень антифризу не повинен знижуватися. Також салон повинен рівномірно прогріватися.

3. Замінити олію

Процес заміни олії має бути плановим: його бажано робити кожні 10 тис. км пробігу або згідно регламенту, рекомендованого виробником. Вибираючи олію, враховуйте клімат свого регіону і поради виробників. У морозну погоду прийнятно застосовувати олію з низькою в'язкістю. Взимку якраз і відбувається екстремальні навантаження, оскільки при холодному запуску при низьких температурах олія набагато довше прокачується системою і подається на пари тертя. Свіжіше, якісна олія, що відповідає рекомендаціям заводу-виготівника, - запорука довгої роботи двигуна.

4. Перевірити шини

Само собою, на зиму автомобіль потрібне “перевзути” у зимову гуму. Слід пам'ятати, що зимові шини, втрачають свої якості набагато швидше, коли експлуатуються на автомобілі, а не лежать на складі виробника. Тому, з кожним роком експлуатації продуктивність зимових шин падає.

Ми категорично не рекомендуємо купувати б/в зимові шини, така продукція, навіть іменитих брендів буде гіршою чим нові зимові шини вітчизняного виробництва.

Для їзди в місті, де комунальні служби регулярно очищають дорогу від снігу, можна придбати “липучки”, а ось для “напрямів” (доріг у нас, на жаль, поки не багато) однозначно потрібні шиповані шини. Також слід пам'ятати, що європейський варіант підходить для їзди в м'якшу зиму або для південних областей нашої країни, тобто по сніговій каші, калюжам і мокрому асфальту, а скандинавський тип шин ідеальний в люті морози, глибокий сніг і ожеледь.

Крім того, бажано перевірити висоту протектора покришок - вона має бути не менше 4 мм. Інакше, автомобілю буде дуже складно впоратися із засніженою дорогою, краще не ризикувати й підібрати собі нові шини.

5. Підготувати кузов

Дощ, сніг, лід і морози - негативно позначаються на стані кузова автомобіля. Саме у цю пору року на нім з'являються мікротріщини й виникає корозія. Уберегти кузов від цих неприємностей досить просто: перед настанням холодів його треба обробити спеціальним захисним засобом для лакофарбного покриття.

Також взимку автомобілю потрібно частіше миття, ніж влітку. Особливу увагу необхідно приділяти нижній частині кузова, щоб там не накопичувалося багато бруду (у ній буде багато солі й реагентів, які негативно впливають на ЛКП). Якщо ви звикли мити машину самостійно, то пам'ятаєте, що зимою її не можна мити гарячою водою.

6. Потурбуватися про склоочисники

Хороша видимість на дорозі взимку - одна з найважливіших умов безпеки, оскільки різко загальмувати або ухилитися від небезпеки набагато складніше на слизькій дорозі. Саме тому слід потурбуватися про чистоту стекол. По-перше, двірники мають бути в порядку - не залишають смуг і неприбраних зон. По-друге, рідину в склообмивачі слід замінити на “незамерзайку”.

7. Звернути увагу на фари

Ще одна запорука хорошої оглядовості дороги взимку - фари. Влітку ще можна стерпіти тьмяне світло, але взимку темніє рано і може йти мокрий сніг, налипаючи на фари. Тому слід уважно віднестися до цієї деталі: поміняти лінзи, нанести поліруючий засіб на фари або замінити їх.

8. Перевірити гальма

Гальма повинні працювати ідеально, а взимку тим більше. Перевірити систему ABS, оскільки взимку вона включається в роботу набагато частіше, ніж в іншу пору року. Також важливо перевірити стан гальмівних колодок і рівень гальмівної рідини.

До речі, не забудьте замінити гальмівну рідину, якщо їй більш як два роки.

9. Змастити ущільнювачі

Двері, що примерзнули намертво, або замок, що заїв, - поширена проблема водіїв в зимовий період. Щоб не зламати ключ і не вирвати двері з “м'ясом” рекомендується обробити усі гумки й замки мастилом. Можна придбати спеціальний засіб в магазині, обійтися звичайним силіконовим мастилом або замовити цю процедуру на автомийці.

10. Бути готовим до будь-якої ситуації

Навіть при найретельнішій підготовці автомобіля до зими, треба бути готовим до самих різних ситуацій на дорозі. На період холодів багажник машини необхідно укомплектувати наступними “помічниками”:

  • дроти для "прикурювання";
  • буксирувальний трос;
  • лопата;
  • шкрябання і щітки;
  • запасна “незамерзайка”,
  • і рукавички;)

 

Бажаємо комфортного і безпечного водіння взимку!

Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
5 3 оцінки
Коментарі
До цієї статті поки що немає коментарів
Додати коментар
Читати також
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини
09.04.2024
Шини-Диски
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини

Багато водіїв вважають доволі привабливими оголошення про купівлю вживаних шин. Головною перевагою здається низька вартість, тому деякі поспішають придбати їх заради економії. 

Огляд популярних шин для електромобілів
05.04.2024
Шини-Диски
Огляд популярних шин для електромобілів

Коли мова заходить про шини для електромобілів, багато хто ставить питання: а в чому тут особливість? Зрештою, шини здаються простим компонентом автомобіля. Але при глибшому вивченні особливостей електромобілів з'ясовується, що навіть така, здавалося б, стандартна річ, як шина, має свої нюанси.

Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ
03.04.2024
Шини-Диски
Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ

Брудові шини для транспорту ЗСУ – тема, яка заслуговує на особливу увагу. Адже це не просто елемент автомобіля, а важлива складова, здатна значно поліпшити прохідність транспортних засобів по складній місцевості, що особливо важливо в умовах ведення бойових дій.

"Електрошини": широкий вибір для вузького кола
27.02.2024
Шини-Диски
"Електрошини": широкий вибір для вузького кола

Шини для електромобілів повинні бути більш міцними, стійкими і ефективними, а також забезпечувати надійне зчеплення і акустичний комфорт в салоні, — це за замовчуванням.

Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»
08.01.2024
Шини-Диски
Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»

Дешевші шини заощаджують гроші, але зношуються швидше, що впливає на продуктивність, керованість і безпеку автомобіля. Якісні дорогі шини мають удосконалений дизайн, краще зчеплення та підвищену довговічність. Вони забезпечують тихішу їзду та сприяють плавному водінню. Перш ніж обрати, враховуйте термін служби шини, характеристики та репутацію виробника. А головне — не хвилюйтесь, все в житті буває вперше, тому наші консультанти завжди готові допомогти.

 

Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти
11.12.2023
Шини-Диски
Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти

Шини великого розміру покращують керованість транспортного засобу, бо пропонують більшу площу контакту з дорогою і тим покращують зчеплення. Але вони також мають їздові недоліки. Збільшення ваги та інерції великих шин погіршує реакцію керованості і робить автомобіль менш маневреним — він повільніше реагує на рухи керма. Цей парадокс є проблемою під час вибору шин, оскільки переваги покращеного зчеплення слід порівнювати з потенційними втратами в маневреності та динаміці водіння. 

Розумні Шини на 3D-принтері
07.12.2023
Шини-Диски
Розумні Шини на 3D-принтері

Шинна компанія «Shiny & Diski» пропонує огляд топ-інновацій світової промисловості, які скоро будуть втілені в життя.

Маркування мотошин
20.10.2023
Шини-Диски
Маркування мотошин

Вибір однієї з моделей мотошин - такий самий важливий процес, як і купівля мототранспорту. Від того, наскільки грамотно і відповідально ви підійдете до цього завдання, залежить ваша безпека на дорозі.