Як правильно зберігати гуму у міжсезоння?

14 квітня 2022 р.
Шини-Диски

Після заміни автогуми відповідно до сезону виникає питання про її зберігання. Від того, наскільки правильно буде організований процес, багато в чому залежить термін експлуатації покришок та безпека автомобілістів. Дотримання правил дозволить уникнути зайвих витрат на придбання нового комплекту шин, а також ремонт ходової частини, що виникає через використання неякісних скатів.

Псування автопокришок та основні причини цього

Встановлення автомобільної гуми, стан якої бажає кращого, є головною причиною перевитрати палива. Також використання автошин, які не відповідають нормативним вимогам, загрожує створенням аварійних ситуацій на дорозі та погіршенням характеристик керованості транспортного засобу. Дефекти неможливо визначити за зовнішніми ознаками, і факт того, що автопокришка стала непридатною можна буде виявити тільки при експлуатації.

Під терміном псування гуми, яка загрожує проблемами різного характеру, слід розуміти втрату характеристик виробів. На те, що скати стали непридатними для подальшого використання, вказують такі фактори, як мікротріщини на гумі, обсипання протектора, випадання шипів, а також складності при встановленні скатів на обід. Під терміном псування гуми, яка загрожує проблемами різного характеру, слід розуміти втрату характеристик виробів. На те, що скати стали непридатними для подальшого використання, вказують такі фактори, як мікротріщини на гумі, обсипання протектора, випадання шипів, а також складності при встановленні скатів на обід.

Також доказом того, що покришки втратили форму, стає потреба у більшій кількості балансувальних накладок (особливо у випадку, коли шини піддавалися ремонту). Багато дефектів неможливо визначити за зовнішніми ознаками, і факт того, що скат став непридатним, можна буде виявити тільки при експлуатації.

У числі найбільш популярних причин, з якими стикаються автовласники, які знехтували порадами виробника автошин для автомобілів та іншої колісної техніки, є:

  1. Недотримання температурного режиму в приміщенні для зберігання. Якщо на складі не забезпечується постійна температура повітря, то ймовірність того, що покришки стануть непридатними для подальшого використання наступного сезону, дуже великі. Нормативний режим, в якому вдасться зберегти автомобільну гуму в нормальному стані, вважається температура, яка не перевищує 25 °C.
  2. Надлишок сонячного світла на складі. Прямі сонячні промені негативно впливають на каучук. Це стосується як комплектів шин для зими, так і літньої гуми.
  3. Підвищена вологість.У переліку негативних факторів відзначають високу вологість навколишнього середовища та зберігання в умовах, за яких може утворюватися волога. Найчастіше автопокришки, зняті з машини, поміщають у підвал. На думку багатьох автовласників, саме там можна забезпечити потрібні для заощадження параметри. Але саме в підвалі каучук найшвидше втратить свої первісні властивості, і головною причиною цього буде конденсат.

Важливо розуміти, що серед причин, які також призводять до псування каучуку або викривлення корду, є неправильно підібраний тип складування.

Правила збереження покришок

Зберегти автогуму в міжсезоння дозволить виконання простих правил, які не вимагають від автовласників особливих зусиль або витрат. Найважливішим фактором для збереження шин, які планується використовувати наступного сезону, є пошук найбільш придатного приміщення.

Експерти говорять про те, що незалежно від типу шин найкращим місцем для облаштування складу є гараж. Також зберегти властивості гуми вдасться на горищі або у: Експерти говорять про те, що незалежно від типу шин найкращим місцем для облаштування складу є гараж. Також зберегти властивості гуми вдасться на горищі або у:

  • сухому підвалі;
  • господарському боксі;
  • закритій коморі.

Варто зазначити, що балкони та дворові навіси не варто використовувати як сховища, адже там неможливо досягти відповідних кліматичних умов. Колеса, упаковані на літо або на зиму, не варто опускати в підвальні приміщення, щоб уникнути утворення цвілі або іржі на каучуковій або металевій частині відповідно. У великих містах, де не кожен автолюбитель має власний гараж, попит мають складські приміщення, що надають платну послугу.

Зберігати покришки міжсезоння бажано разом з дисками. Колеса можна підвішувати на стіну, укладати на стелажі або ставити спеціальний стенд. Фахівці рекомендують колеса у зібраному стані зберігати стопкою, а гуму без ободів ставити вертикально. Дотримання цього правила дозволить уникнути впливу зайвого тиску та зберегти початкову форму скату.

Для того, щоб комплекти  Для того, щоб комплекти зимових шин не припадали пилом, а самі скати не пересихали, можна використовувати спеціальні пакети. У них укладають автогуму, яка пройшла спеціальну обробку із застосуванням засобів для догляду за автошинами (можна купити у спеціалізованих магазинах). Також перед укладанням на сезонну консервацію гуму потрібно ретельно помити та висушити. Колеса у зборі зберігають накачаними. Тиск повітря у скатах має бути доведеним до нормативних показників.

Полегшити подальший монтаж допоможе маркування. Для цього можна використовувати маркер, яким на бічній поверхні роблять позначку із зазначенням місця попередньої установки. Якщо колеса консервуються у зібраному вигляді, можна використовувати кольорові ковпачки на золотниках. Такий простий підхід дозволить поміняти покришки при установці або поставити колеса в колишнє положення.

За умови, коли автомобіль має лише один комплект дисків, і через це гуму потрібно зняти з ободів, варто замислитися над виготовленням спеціального стенду. Також доцільно відзначити, що шини, які зберігаються без обода, іноді необхідно повертати. При зберіганні скатів у підвішеному стані потрібно подбати про те, щоб кромки бічних поверхонь спиралися на міцний стрижень. Тонкий дріт або мотузка може спричинити перерізання гуми, тоді як занадто широкий гачок – призвести до випинання кромки в кількох місцях.

Також варто взяти до уваги той факт, що покришки, що відправляються на зберігання у зборі з ободом, не варто упаковувати. За необхідності використовувати захисне покриття найкраще застосовувати мішки з натуральних волокон, а не поліетиленові рукави. Головною причиною застереження є конденсат, який обов'язково збиратиметься в сумці зі штучного матеріалу.

При необхідності скласти шини на сезонне зберігання краще використовувати спеціальні чохли. Вироби такого формату підбираються відповідно до розміру колеса. Наявність ручки дозволяє підвісити чохол із вмістом на стіну. Використання сумок виключає необхідність контролю за положенням покришки, а також забезпечить дотримання найкращих умов (достатню вентиляцію, температурний режим та вологість). При необхідності скласти шини на сезонне зберігання краще використовувати спеціальні чохли. Вироби такого формату підбираються відповідно до розміру колеса. Наявність ручки дозволяє підвісити чохол із вмістом на стіну. Використання сумок виключає необхідність контролю за положенням покришки, а також забезпечить дотримання найкращих умов (достатню вентиляцію, температурний режим та вологість).

Зберігання автошин у спеціальному закладі: нюанси оформлення

Автомобілісти, які обирають як місце зберігання покришок спеціальні склади, що діють при багатьох шиномонтажних майстернях або станціях технічного обслуговування автомобілів, повинні укладати договори з компанією.

У документі повинні бути вказані не лише умови, які фірма зобов'язується забезпечити, а й прописані права клієнта. Важливим пунктом у договорі є механізм прийому/видачі довірених матеріальних цінностей, а також описаний порядок отримання компенсації при псуванні чи втраті майна.

Компанії, що надають складські послуги на договірних підставах, повинні провести експертну оцінку стану шин, на підставі якої буде виставлена ​​сума, що гарантується, при порушенні договору відповідальною за зберігання стороною. До підписання договору важливо особисто ознайомитися з умовами на складі та провести моніторинг усередині приміщення. Компанії, що надають складські послуги на договірних підставах, повинні провести експертну оцінку стану шин, на підставі якої буде виставлена ​​сума, що гарантується, при порушенні договору відповідальною за зберігання стороною. До підписання договору важливо особисто ознайомитися з умовами на складі та провести моніторинг усередині приміщення.

У разі, коли шини після порушення правил облаштування складу стали непридатними, єдиним розв'язанням проблеми стане придбання нового комплекту. Швидко підібрати й купити за вигідною вартістю покришки різновидів (зимових, літніх, всесезонних) для різних транспортних засобів, включаючи спецтехніку, можна на сайті спеціалізованого магазину «Шини та Диски». На всі запитання, які можуть виникнути під час оформлення заявки, можна отримати відповіді у консультантів компанії.

Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
Коментарі
До цієї статті поки що немає коментарів
Додати коментар
Читати також
Найкращі японські виробники шин: бренди та рейтинг моделей
16.06.2022
Шини-Диски
Найкращі японські виробники шин: бренди та рейтинг моделей

Автомобільні шини японського виробництва не дарма вважаються одними з найпопулярніших у всьому світі. Нічого дивного в цьому немає, адже при виробництві шин застосовується багаторівневий контроль якості та передові технології.

Як дізнатись правильний розмір шин для свого авто?
04.06.2022
Шини-Диски
Як дізнатись правильний розмір шин для свого авто?

Купуючи нові покришки на свій автомобіль, необхідно враховувати не лише сезонність, особливості протектора та бренд, але й розмір шини.

Як заощадити на купівлі шин?
02.06.2022
Шини-Диски
Як заощадити на купівлі шин?

Купівля шин – важлива річ для кожного автолюбителя. Покришки доводиться перевзувати двічі на рік (за винятком всесезонних шин) згідно з правилами дорожнього руху та сезонності, а також час від часу міняти.

Чи можна ставити різні шини на одну вісь?
19.04.2022
Шини-Диски
Чи можна ставити різні шини на одну вісь?

Власний автомобіль не тільки дарує зручність та комфорт, але й потребує додаткових витрат. Машині потрібно проводити ТО і час від часу міняти покришки

Плюси та мінуси всесезонних шин
18.04.2022
Шини-Диски
Плюси та мінуси всесезонних шин

Кожен відповідальний автомобіліст звик до того, що двічі на рік необхідно проводити заміну шин відповідно до сезону року. У холодну пору року заведено встановлювати зимові покришки, а в теплу – літні. Цей обов'язковий захід, прописаний правилами дорожнього руху.

5 причин вибрати шини Continental
16.04.2022
Шини-Диски
5 причин вибрати шини Continental

Автомобільна продукція німецької компанії Continental вже не перший рік входить до ТОП-5 найкращих. Бренд з'явився у Ганновері, Німеччина, 8 жовтня 1871 року. В наш час – це один з найкращих виробників шин.

Як правильно зберігати гуму у міжсезоння?
14.04.2022
Шини-Диски
Як правильно зберігати гуму у міжсезоння?

Після заміни автогуми відповідно до сезону виникає питання про її зберігання. Від того, наскільки правильно буде організований процес, багато в чому залежить термін експлуатації покришок та безпека автомобілістів.

Коли потрібно міняти літню гуму на зимову?
12.04.2022
Шини-Диски
Коли потрібно міняти літню гуму на зимову?

Власники автотранспорту, які дбають про стан свого «залізного коня», повинні розуміти, що найбільш уразливою частиною автомобіля є ходова. Невірно виставлений розвал-сходження здатний привести основні вузли в неробочий стан вже за кілька місяців інтенсивного використання ТЗ. Особливу увагу автолюбителі та водії спецтехніки повинні також приділити шинам та їх сезонності.

Чи важлива дата випуску для шин? Міфи та реальність
12.04.2022
Шини-Диски
Чи важлива дата випуску для шин? Міфи та реальність

Чи звертаєте ви увагу на рік випуску шин при їх купівлі? Чи важливо це робити і як дізнатися про термін придатності гуми? Про це ми поговоримо сьогодні у нашій статті.

Переваги та недоліки автогуми Michelin
10.04.2022
Шини-Диски
Переваги та недоліки автогуми Michelin

Продукція від концерну Michelin відповідає останнім вимогам світового ринку автошин. Модельний ряд покришок представлений зразками для використання у літній та зимовий період, а також варіантами так званого всесезонного формату.