Як вибрати літню гуму: рекомендації щодо вибору літніх покришок

31 серпня 2022 р.
Шини-Диски

З настанням весни перед автолюбителями виникає проблема з вибором літньої гуми. Найчастіше водії при пошуку варіанта орієнтуються на вартість комплекту та його розміри, не враховуючи такі важливі параметри як: тип та малюнок протектора, індекс швидкості та навантаження, ступінь жорсткості та рівень шуму. Дані критерії впливають на експлуатацію вашого авто, подовжуючи термін служби, а також дозволяють безпечно і комфортно пересуватися на будь-яких дорожніх покриттях. Щоб правильно підібрати якісні покришки, потрібно спочатку вивчити їх технічні характеристики.

Головні особливості літніх покришок

До вибору покришок слід підходити дуже уважно, незалежно від пори року. Літні автошини мають відмінності від зимових за своїм складом та малюнком протектора. Виготовляються такі моделі з щільніших і твердіших гумових сумішей, що впливають на стійкість виробу до зносу. Завдяки цьому забезпечується надійне зчеплення під час руху на дорогах навіть у найспекотнішу погоду.

Для літніх комплектів характерна менша висота блоків протектора, що дозволяє скоротити витрату палива та знизити опір коченню, рухаючись при цьому на високій швидкості. Крім цього, за рахунок правильно підібраного протектора рівень шуму при їзді з такими колесами значно нижчий, що підвищує показники комфорту під час поїздки.

Важливі моменти при переході на літню гуму

Дорожні покриття в зимовий та літній періоди суттєво відрізняються. Це потребує встановлення відповідних покришок під певні погодні умови та особливості використання машини. Несвоєчасна заміна автомобільних аксесуарів може спричинити неприємності під час руху транспортного засобу. Щоб правильно підібрати гуму, водію необхідно вивчити терміни переходу і догляд за комплектуючими, що купуються.

Навіщо і коли слід міняти зимові покришки на літні 

Більшість водіїв знають, як важливо вчасно змінювати комплектуючі за сезоном та ступенем зносу. Але є й ті, які продовжують їздити в літній період зі старою зимовою гумою, думаючи, що нічого страшного не станеться. Однак колеса машини з такими покришками у теплу погоду зношуватимуться швидше. А це, у свою чергу, може призвести до проблем з керуванням на дорозі. Крім того, зимова гума за своїм складом значно м'якша за літню. В результаті подібні комплектуючі при контакті з дорожнім покриттям у спеку ще більше розм'якшуються та стають зовсім непридатними для експлуатації.

Чому не варто їздити на зимових шинах влітку 

Поїздка влітку на зимовій гумі — далеко не найкраща ідея. Використання таких комплектуючих може призвести до таких неприємностей:

  1. Збільшення довжини гальмівного шляху. Зимові покришки не здатні забезпечити надійне зчеплення коліс з гарячим асфальтом. Чим вища температура дорожнього покриття, тим важче водієві своєчасно загальмувати. Це, у свою чергу, збільшує ймовірність виникнення аварійної ситуації.
  2. Зниження точності в кермі. Зимні покришки за рахунок складу з м'якої гумової суміші чудово справляються з крижаними поверхнями. Однак у плюсову погоду вони погіршують показники керованості, уповільнюючи кожний рух кермом. Внаслідок цього машині важче виконувати маневри. Різниця між літніми та зимовими варіантами особливо відчувається при швидкісному русі. У разі прискорення автомобіль перестає швидко відгукуватися, що може спричинити аварію.
  3. Збільшення рівня шуму. За рахунок відмінностей у будові протектора шелест зимових покришок чути навіть при облаштуванні звукоізоляції в салоні автомобіля. Літні комплектуючі через твердий склад і більш округлений малюнок протектора надходять у продаж з низьким рівнем шуму.
  4. Збільшення витрати палива. Розм'якшена під впливом погодних умов зимова гума справляється на дорозі гірше, ніж літні покришки. В результаті автомобілю потрібно для розгону прикладати більше зусиль, що збільшує навантаження на двигун і, відповідно, підвищує витрату палива.
  5. Поганий опір акваплануванню. Зимові та літні комплекти повинні справлятися із завданням відведення рідини від плями контакту.
  6. Швидке зношування коліс. Якщо залишити на літо зимові комплектуючі, вони дуже швидко стануть непридатними. Від контакту з розпаленим асфальтом шини починають швидко зношуватися. Навіть якщо ви проїхали на них кілька сезонів, після літа вам доведеться замінити їх. Крім цього, на знос також впливають стан дороги, тривалість поїздки та стиль керування.
  7. Деформації шин. При тривалому зіткненні з розпеченою поверхнею зимові покришки починають стиратися та відшаровуватись. Така дія може призвести до проколу колеса від наїзду навіть на дрібне каміння.

Крім того, входячи в повороти на швидкості, на зимових шинах влітку ви ризикуєте втратити керування, внаслідок чого вас може занести.

Коли варто перейти з зимової на літню гуму

Жорстких рамок переходу на літню гуму — немає. Однак перевзувати колеса з настанням перших весняних місяців не варто. Кожен водій може сам визначити необхідність заміни комплектуючих, спостерігаючи зміни кліматичних умов. Перевзуватися слід при досягненні температури, що встановилася, понад +7 градусів. Після проходження такої позначки зимова гума починає швидше зношуватися і машина погано справляється з керуванням на дорогах.

Параметри вибору літніх автошин

Перед тим як вирушити за купівлею нового комплекту, важливо враховувати рекомендації від виробника вашого автомобіля, а також манеру водіння та умови використання транспорту. Щоб правильно підібрати комплектуючі, необхідно визначитися з розмірами, протектором та іншими не менш значущими характеристиками виробу.

Типорозмір літніх покришок

Це основний параметр, який варто розглядати в першу чергу під час пошуку відповідних автомобільних аксесуарів. Всі моделі, що випускаються, йдуть у продаж зі спеціальним маркуванням. Типорозмір представлений сукупністю трьох показників: висота профілю, ширина виробу та посадкового діаметра.Так, наприклад, ходова покришка з маркуванням 185/65 R15 має такі позначення:

  • число 185 відповідає за ширину моделі в міліметрах;
  • 65 — висота профілю виробу, що розраховується у відсотковому співвідношенні;
  • R 0 радіальний тип конструкції;
  • число 15 являє собою посадковий діаметр шини, що встановлюється.

Рекомендовані розміри коліс можна знайти в інструкції з експлуатації вашого транспортного засобу. Комплектуючі дуже важливо вибирати відповідно до дозволеного типорозміру, оскільки від цього залежить керованість автомобіля та безпека всіх пасажирів усередині під час руху.

Діаметр диска повинен збігатися з розмірами комплекту, що купується, щоб виключити швидке знос коліс. При виборі ширших варіантів покращується зчеплення із дорожніми поверхнями. Однак рухаючись дорогою з нерівностями, знизиться показник керованості і збільшиться паливна витрата. При цьому на мокрому покритті може виникнути ефект аквапланування.

Тип та малюнок протектора автошин

Різні види протекторів орієнтовані на боротьбу з негативними факторами довкілля. Від малюнка безпосередньо залежать експлуатаційні характеристики шини. Розрізняють такі види протектора:

  1. Асиметричний спрямований. Моделі, оснащені цим протектором, дозволяють чудово керувати автомобілем на великій швидкості. При цьому такі комплектуючі вважаються тихими. До встановлення даних покришок слід підходити уважно, звертаючи увагу на маркування (outside та inside). Ці написи відповідають за внутрішню та зовнішню сторони виробу.
  2. Асиметричний ненспрямований. Автошини з таким типом протектора найчастіше можна зустріти на автомобілях преміумкласу та спортивних. Вони забезпечують відмінні показники керованості під час виконання маневрів та руху на високій швидкості.
  3. Симетричний спрямований. За рахунок цього протектора забезпечується гарне зчеплення з дорожніми поверхнями. Такий варіант відмінно відводить воду, завдяки чому віддають перевагу любителям швидкісної їзди в дощову погоду. Подібні покришки можна встановлювати на будь-які колеса, дотримуючись напряму обертання (на бічній поверхні моделей знаходиться спеціальна стрілка).
  4. Симетричний неспрямований. Комплекти з таким типом протектора є найпоширенішими. Дані покришки добре підходять як для поїздок містом, так і поза ним.

Обирайте автошини з таким малюнком протектора, який підходить під ваші умови експлуатації та відповідає якості дорожнього покриття.

Максимально допустима швидкість та навантаження

Індекс швидкості — показник, який відповідає за максимально можливу швидкість машини із встановленими покришками. Цей параметр впливає на гальмівний шлях транспортного засобу. Мінімальний поріг - 130 км/год, максимальний може досягати 300 км/год. Чим більший індекс, тим менший гальмівний шлях. Однак при врахуванні даного параметра потрібно звертати увагу на максимальну швидкість вашої марки машини.

Індекс навантаження - важливий показник, який відповідає за здатність повністю завантаженого автомобіля рухатися на максимальній швидкості. Розраховується такий параметр одного колеса. Якщо ви плануєте купувати шини для вантажного транспорту або автобуса, краще брати моделі з високим індексом навантаження.

Рівень шуму

Цей показник є дуже складним при виборі покришок, оскільки залежить він від малюнка протектора, дорожнього покриття, компонентів виробу та самої конструкції. Щоб підібрати менш гучну гуму, слід протестувати модель.

Ступінь жорсткості покришок

Цей параметр залежить від манери їзди водія та індивідуальних уподобань. Обираючи м'які моделі, ви покращуєте зчеплення, внаслідок якого гальмівний шлях скорочується, а розгін машини відбувається швидше. Однак такі шини не підійдуть для виконання складних маневрів, а також для любителів швидкості. У цьому випадку краще придивитися до більш жорстких варіантів.

Профіль літньої гуми

Подібний параметр ділить автогуму на такі види:

  • високопрофільні;
  • низкопрофільні.

Високопрофільні покришки відмінно підійдуть для руху поганими дорогами. Найчастіше такі комплектуючі купують для вантажівок позашляховиків та інших габаритних транспортних засобів. Однак машина з подібною гумою при їзді трасою на високій швидкості із запізненням реагує на кермо.

Низькопрофільні покришки реагують на найменші шорсткості на поверхнях доріг. Серед плюсів такої автогуми водії відзначають стійкість та швидкість реакції при поворотах керма. Вибирати такі моделі краще, якщо ви здебільшого їздите автомагістралі і на великих швидкостях.

Які покришки краще купити на літній сезон

До вибору автомобільних аксесуарів слід підійти відповідально. Шукати варіанти необхідно після визначення умов експлуатації авто. Так, наприклад, якщо ви волієте їздити на середній швидкості по місту і зрідка поза ним, вам варто звернути увагу на моделі з високим профілем не нижче 60%. Малюнок протектора може бути як асиметричним, так і неспрямованим симетричним.

Для любителів швидкісної їзди відмінно підійдуть моделі з профілем 55% та ще нижче. В даному випадку рисунок протектора краще розглядати асиметричний або спрямований симетричний.

У разі поїздок ґрунтовими дорогами, варто купити гуму з високим профілем і глибоким типом протектора. Важливо при цьому підібрати моделі за вагою машини.

Які фірми розглядати при виборі літньої гуми

Асортимент автомобільних аксесуарів настільки широкий, що важко зупинитися на одному варіанті. Знаючи технічні характеристики свого авто, можна легко підібрати необхідну модель в автомагазині «Шини та Диски». За рахунок спеціальної автоматизованої системи, передбаченої на сайті, замовити варіант, що сподобався, досить просто. Для цього потрібно лише вказати необхідні параметри та оформити замовлення.

Серед представлених на сайті моделей виділяються покришки таких фірм як: Continental, Michelin, Goodyear, Bridgestone та Nokian. Дані комплектуючі відрізняються якістю та технологією виготовлення.

Дотримуючись рекомендацій досвідчених фахівців, ви не тільки зможете підібрати гуму для свого автомобіля, але й подовжте експлуатаційні характеристики транспортного засобу.

Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
4 1 оцінка
Коментарі
До цієї статті поки що немає коментарів
Додати коментар
Читати також
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини
09.04.2024
Шини-Диски
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини

Багато водіїв вважають доволі привабливими оголошення про купівлю вживаних шин. Головною перевагою здається низька вартість, тому деякі поспішають придбати їх заради економії. 

Огляд популярних шин для електромобілів
05.04.2024
Шини-Диски
Огляд популярних шин для електромобілів

Коли мова заходить про шини для електромобілів, багато хто ставить питання: а в чому тут особливість? Зрештою, шини здаються простим компонентом автомобіля. Але при глибшому вивченні особливостей електромобілів з'ясовується, що навіть така, здавалося б, стандартна річ, як шина, має свої нюанси.

Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ
03.04.2024
Шини-Диски
Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ

Брудові шини для транспорту ЗСУ – тема, яка заслуговує на особливу увагу. Адже це не просто елемент автомобіля, а важлива складова, здатна значно поліпшити прохідність транспортних засобів по складній місцевості, що особливо важливо в умовах ведення бойових дій.

"Електрошини": широкий вибір для вузького кола
27.02.2024
Шини-Диски
"Електрошини": широкий вибір для вузького кола

Шини для електромобілів повинні бути більш міцними, стійкими і ефективними, а також забезпечувати надійне зчеплення і акустичний комфорт в салоні, — це за замовчуванням.

Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»
08.01.2024
Шини-Диски
Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»

Дешевші шини заощаджують гроші, але зношуються швидше, що впливає на продуктивність, керованість і безпеку автомобіля. Якісні дорогі шини мають удосконалений дизайн, краще зчеплення та підвищену довговічність. Вони забезпечують тихішу їзду та сприяють плавному водінню. Перш ніж обрати, враховуйте термін служби шини, характеристики та репутацію виробника. А головне — не хвилюйтесь, все в житті буває вперше, тому наші консультанти завжди готові допомогти.

 

Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти
11.12.2023
Шини-Диски
Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти

Шини великого розміру покращують керованість транспортного засобу, бо пропонують більшу площу контакту з дорогою і тим покращують зчеплення. Але вони також мають їздові недоліки. Збільшення ваги та інерції великих шин погіршує реакцію керованості і робить автомобіль менш маневреним — він повільніше реагує на рухи керма. Цей парадокс є проблемою під час вибору шин, оскільки переваги покращеного зчеплення слід порівнювати з потенційними втратами в маневреності та динаміці водіння. 

Розумні Шини на 3D-принтері
07.12.2023
Шини-Диски
Розумні Шини на 3D-принтері

Шинна компанія «Shiny & Diski» пропонує огляд топ-інновацій світової промисловості, які скоро будуть втілені в життя.

Маркування мотошин
20.10.2023
Шини-Диски
Маркування мотошин

Вибір однієї з моделей мотошин - такий самий важливий процес, як і купівля мототранспорту. Від того, наскільки грамотно і відповідально ви підійдете до цього завдання, залежить ваша безпека на дорозі.