Кому можуть підійти низькопрофільні шини?

09 вересня 2022 р.
Шини-Диски

Бажаючи надати своєму автомобілю більш привабливого та спортивного вигляду, багато автолюбителів зупиняють свій вибір на низькопрофільних моделях автошин. Ця автомода останнім часом набуває масового характеру. Потрібно віддати належне, такі покришки й справді здатні підкреслити дизайн колісних дисків і перетворити візуальне сприйняття авто. Знаючи технічні характеристики свого авто, ви можете легко підібрати необхідну модель в автомагазині «Шини та Диски». Але спробуймо розібратися, які переваги й недоліки має такий вид тюнінгу і для яких автомобілів він підходить. А головне, як він впливає на технічні характеристики транспортного засобу та безпеку водіння.

Яку автомобільну гуму називають низькопрофільною

Профіль покришки – це висота її боковини від диска до зовнішньої межі. Вимірюється профіль у відсотках і показує відношення висоти автошини до її ширини. У сучасній низькопрофільній класифікації заведено вважати гуму з профілем 50% і менше. Зараз для придбання доступні покришки з низьким профілем діаметром від 13 до 26,5 дюймів.

Винахідником низькопрофільної гуми заведено вважати компанію Mishelin. Вперше вона почала виготовляти такі шини у 30-х роках XX століття. Спочатку шини встановлювалися тільки на гоночні автомобілі. Але з поліпшенням якості доріг вони стали доступними для широкого кола автолюбителів і набули величезної популярності. Згодом провідні світові виробники автоаксесуарів почали випускати низькопрофільні покришки нарівні з високопрофільними.

Профіль шини завжди вказується у її моделі. Наприклад, зустрічаючи у продажу автомобільну шину 235/45 R18, ми можемо відразу визначити, що її ширина 235 мм, профіль 45%, а діаметр осадження 18 дюймів.

Порівнюючи низькопрофільні шини з класичними високопрофільними, можна виділити низку відмінностей, які має враховувати автовласник перед купівлею. Але який би варіант ви не вибрали, він повинен відповідати технічним вимогам вашого автомобіля.

Переваги автомобільної гуми з низьким профілем

Створення ефектного, агресивнішого зовнішнього вигляду авто — не єдина перевага низькопрофільної гуми.

Діаметр обода колеса обмежений гальмівним диском автомобіля, і його неможливо збільшити без збільшення діаметра покришки. У зв'язку з цим виробниками автогуми комбінуються низький профіль шини з широкими протекторами. Таким чином, при збільшенні площі контакту шини з дорогою покращується зчеплення з нею. Крім того, низька боковина надає гумі більшої жорсткості. Внаслідок цього автомобіль набуває кращої стійкості на дорозі та підвищеної маневреності при входженні в повороти (зменшується поперечний крен). При цьому шини менш схильні до деформації під впливом підвищених навантажень, а водій краще відчуває контроль над автомобілем. Все це разом призводить до загального підвищення безпеки водія та пасажирів при керуванні на великих швидкостях.

Підсумовуючи все вищесказане, можна сформулювати основні переваги низькопрофільних автошин:

  • привабливий зовнішній вигляд;
  • покращення маневреності та керованості авто;
  • підвищення його курсової стійкості;
  • збільшення швидкісних показників;
  • ефективніше гальмування;
  • підвищення безпеки пересування.

Але, як ми знаємо, у всього нашого життя є і зворотний бік. Розглянемо недоліки низькопрофільних шин.

Недоліки низькопрофільних шин

Одним із відчутних недоліків низькопрофільних шин у порівнянні з шинами з високим профілем є зниження комфорту при водінні. При наїзді на нерівності така покришка менше прогинається і гасіння вібрацій буде нижчим, ніж у високих автошин. Це відбувається внаслідок меншої кількості повітря усередині шини. Безумовно, ви не відчуватимете кожен камінчик, але при поганій якості дорожнього покриття втрата частки комфорту практично гарантована.

При експлуатації класичних моделей частина нерівностей дороги гаситься в шинах. При використанні низькопрофільної гуми все навантаження беруть на себе важелі та амортизатори. Внаслідок цього знос елементів підвіски та ходової частини відбувається значно швидше.

Найвище навантаження буде схильне до кермового керування авто. Як правило, гума з низьким профілем також зазнає серйозних навантажень. Це, безумовно, знижує термін її експлуатації. Виробники шин часто заявляють однаковий термін служби для шин з високим і низьким профілем.Але ні для кого не секрет, що низькопрофільну гуму часто вибирають власники потужних автомобілів. А висока швидкість та динамічний характер водіння не може не впливати на термін використання шин.

Низька боковина шини може спричинити пошкодження обода та колеса в цілому. Через низький профіль обід може тертися об стінки ями на дорозі або про бордюр. А у разі попадання колеса в глибоку яму, обід може скривитися або тріснути.

Акустичний дискомфорт також може стати вашим супутником під час використання низькопрофільних шин. Це пов'язано зі збільшенням шини, що контактує з дорожнім полотном.

До недоліків також можна віднести збільшення загальної маси колеса. Шини вищого класу часто обладнуються захисною кромкою. Однак це покращення якості позначається на ціні автошини.

Перелічені недоліки будуть для вас неактуальними, якщо виробником вашого автомобіля спочатку передбачено використання низькопрофільних шин.

Контроль тиску в шинах з низьким профілем

Відповідний технічним вимогам тиск в автошинах — запорука безпеки та високих ходових якостей вашого автомобіля. Для шин з низькою боковиною дуже важливо ретельно контролювати тиск. Підвищене значення веде до ще більшого зниження комфорту пересування, а недостатнє – до пошкодження протектора та перегріву шини.

Під час використання класичних шин втрату повітря часто можна визначити при візуальному огляді. Але це правило не працює при їзді на низькопрофільних шинах. Тому використовуючи їх, досвідчені автомобілісти радять перевіряти тиск у шинах не рідше ніж раз на місяць. При необхідності тиск необхідно збільшити до необхідного значення. Перед тривалими далекими поїздками та завантаженням більше звичайного теж краще проконтролювати тиск у шинах заздалегідь.

Коли варто вибрати низькопрофільні автошини

У малолітражках чи сімейних міських автомобілях низькопрофільна гума практично не зустрічається. Але її часто вибирають для спортивних автомобілів. Такі шини дозволяють проявити весь потенціал потужних транспортних засобів та виробити більш впевнений та точний тип водіння. Яка б не була у вас машина, ніколи не слід нехтувати рекомендаціями її виробника. Розмір шин обов'язково має відповідати автомобілю.

Роблячи висновки з усього вищесказаного, можна сміливо стверджувати, що не варто встановлювати гуму з низьким профілем, якщо:

  • ви керуєте авто спокійно і без поспіху;
  • у вашому регіоні низька якість дорожнього покриття;
  • ви маєте невеликий або сімейний автомобіль.

Низькопрофільні шини стануть відмінним рішенням у разі, якщо:

  • є бажання виконати першокласний тюнінг авто;
  • ви маєте потужний автомобіль;
  • ви хочете покращити ходові характеристики свого транспортного засобу;
  • ваш автомобіль спочатку розрахований виробником для застосування низькопрофільної гуми;
  • ви маєте динамічний і різкий стиль водіння або бажаєте більш впевнено керувати автомобілем.

Варто пам'ятати, що при виборі профілю автомобільної гуми автовласник завжди опиняється на роздоріжжі між поліпшенням ходових характеристик у тандемі з привабливим зовнішнім виглядом авто та комфортом пересування. А що домінує у вашому випадку?

Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
5 1 оцінка
Коментарі
До цієї статті поки що немає коментарів
Додати коментар
Читати також
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини
09.04.2024
Шини-Диски
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини

Багато водіїв вважають доволі привабливими оголошення про купівлю вживаних шин. Головною перевагою здається низька вартість, тому деякі поспішають придбати їх заради економії. 

Огляд популярних шин для електромобілів
05.04.2024
Шини-Диски
Огляд популярних шин для електромобілів

Коли мова заходить про шини для електромобілів, багато хто ставить питання: а в чому тут особливість? Зрештою, шини здаються простим компонентом автомобіля. Але при глибшому вивченні особливостей електромобілів з'ясовується, що навіть така, здавалося б, стандартна річ, як шина, має свої нюанси.

Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ
03.04.2024
Шини-Диски
Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ

Брудові шини для транспорту ЗСУ – тема, яка заслуговує на особливу увагу. Адже це не просто елемент автомобіля, а важлива складова, здатна значно поліпшити прохідність транспортних засобів по складній місцевості, що особливо важливо в умовах ведення бойових дій.

"Електрошини": широкий вибір для вузького кола
27.02.2024
Шини-Диски
"Електрошини": широкий вибір для вузького кола

Шини для електромобілів повинні бути більш міцними, стійкими і ефективними, а також забезпечувати надійне зчеплення і акустичний комфорт в салоні, — це за замовчуванням.

Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»
08.01.2024
Шини-Диски
Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»

Дешевші шини заощаджують гроші, але зношуються швидше, що впливає на продуктивність, керованість і безпеку автомобіля. Якісні дорогі шини мають удосконалений дизайн, краще зчеплення та підвищену довговічність. Вони забезпечують тихішу їзду та сприяють плавному водінню. Перш ніж обрати, враховуйте термін служби шини, характеристики та репутацію виробника. А головне — не хвилюйтесь, все в житті буває вперше, тому наші консультанти завжди готові допомогти.

 

Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти
11.12.2023
Шини-Диски
Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти

Шини великого розміру покращують керованість транспортного засобу, бо пропонують більшу площу контакту з дорогою і тим покращують зчеплення. Але вони також мають їздові недоліки. Збільшення ваги та інерції великих шин погіршує реакцію керованості і робить автомобіль менш маневреним — він повільніше реагує на рухи керма. Цей парадокс є проблемою під час вибору шин, оскільки переваги покращеного зчеплення слід порівнювати з потенційними втратами в маневреності та динаміці водіння. 

Розумні Шини на 3D-принтері
07.12.2023
Шини-Диски
Розумні Шини на 3D-принтері

Шинна компанія «Shiny & Diski» пропонує огляд топ-інновацій світової промисловості, які скоро будуть втілені в життя.

Маркування мотошин
20.10.2023
Шини-Диски
Маркування мотошин

Вибір однієї з моделей мотошин - такий самий важливий процес, як і купівля мототранспорту. Від того, наскільки грамотно і відповідально ви підійдете до цього завдання, залежить ваша безпека на дорозі.