Чи можна ставити різні шини на одну вісь?

19 квітня 2022 р.
Шини-Диски

Власний автомобіль не тільки дарує зручність та комфорт, але й потребує додаткових витрат. Машині потрібно проводити ТО і час від часу міняти покришки. Найчастіше власники авто, прагнучи заощадити бюджет, встановлюють гуму різного типу.

Найчастіше вони це роблять, коли з ладу вийшла лише одна шина з комплекту. Це неправильно, такими своїми діями автолюбителі створюють небезпечну обстановку для інших водіїв та пішоходів, а також порушують правил дорожнього руху. Перш ніж встановлювати на вісь вибрану вами покришку, варто ознайомитися з чинними правилами та обмеженнями.

Загальні обмеження щодо автошин

Цих правил не так багато, варто з ними ознайомитися і бажано запам'ятати:

  • Одним з головних обмежень є сезонність. Влітку заборонено пересуватися на шипованій та зимовій гумі, а в зимовий час – навпаки, не можна використовувати літні покришки.
  • Всесезонна гума може використовуватися водіями в зимовий період, тільки якщо на ній стоїть спеціальне маркування у вигляді латинських літер «MS».
  • На передню та задню осі не можна встановлювати різні покришки, оскільки вони мають певні відмінності за характеристиками. Це може призвести до розбовтування, втрати балансу і, як наслідок, швидкого зносу шини. Погіршити керування машиною можуть навіть шини з однаковим зчепленням, але різним візерунком на протекторі.
  • Нові покришки не рекомендується поєднувати з гумою, на якій відновлювали рисунок протектора.

Також варто відзначити, бажано, щоб ширина покришок спереду була такою самою, як і ззаду. Якщо це з будь-яких причин неможливо, то ті шини, які ширші, краще ставити на задні колеса. Якщо поставити їх на передні колеса, машиною буде важко керувати.

Особливості встановлення покришок на різні осі

Офіційно ПДР не забороняє попарне використання неоднакової гуми на задній та передній осях машини. Тобто коли на кожну вісь ставляться однакові пари шин.

У такому разі їзда на транспортному засобі не обмежується законодавчо. Проблем з керуванням виникати не повинно. Однак є один нюанс, важливо, щоб пари гуми мали максимально однакові якості. Це забезпечить машині безпечне пересування мокрим або слизьким дорожнім покриттям.

У деяких ситуаціях водії ставили зимові та літні шини на різні осі. Особливо якщо машина мала передній привід, то спереду вони встановлювали зимові покришки, а на задні колеса - літні. Така комбінація також можлива для машин з повним приводом.

Так передня частина авто отримувала відмінну керованість, але при цьому задня частина на обмерзлій трасі сильно бовталася. Пересуватися так небезпечно, але за це офіційного штрафу не передбачено. Проте треба кілька разів подумати, чи варто ризикувати своїм життям та здоров'ям. Також офіційно не забороняється встановлення покришок з різним малюнком протектора на різних осях. Автомобіль від цього пересуватись гірше не буде.

Потрібно звертати увагу на те, щоб шини, різні за типом, мали мінімум відмінностей за висотою профілю, розміром та іншими параметрами. Це допоможе не жертвувати експлуатаційними властивостями транспортного засобу.

Монтаж різних шин на одну вісь

Тепер розгляньмо ситуацію, коли автомобілісти намагаються на одній осі скомбінувати різні шини. У такому разі розглядається кілька ситуацій:

У першій ситуації страждають експлуатаційні властивості автомобіля, внаслідок чого пересування стає небезпечним. Машина втрачає керованість, а це створює загрозу не лише вашому життю, а й іншим учасникам дорожнього руху.

Використання гуми з неоднаковим ступенем зношування на законодавчому рівні не забороняється. Якщо одне колесо пошкодилося, можна не змінювати повний комплект, а замінити шини тільки на одній осі, а на другий використовувати раніше встановлену гуму.

Забороняється встановлювати одночасно нові та відновлені покришки.Сюди відносять і гуму, що пройшла заглиблення малюнка. При проведенні подібних маніпуляцій властивості гуми змінюються, тому її неприпустимо експлуатувати разом з новими шинами на одній осі.

Комбінація різних за сезонністю покришок на одній осі

Законом заборонено використовувати на одній осі шини різні за сезоном. Не дозволяється також комбінувати зимову гуму зліва та літню справа або навпаки.

Допускається використання різних покришок попарно на різних осях, проте краще так не робити. Ці типи шин мають різні показники зчеплення, що впливає на поведінку авто на дорозі.

Найкраще користуватися покришками за сезоном. Це безпечно, та й гума не так швидко зношується. Якщо сталося так, що вам довелося комбінувати шини, наприклад, немає іншого виходу, щоб доїхати до СТО, можливі наступні варіанти: літні покришки ззаду та зимові спереду (без шипів!) або навпаки.

Чим небезпечне використання різних шин на одній осі?

Навіть за умови пересування авто на невисокій швидкості різні покришки на одній осі стають причиною зниження керованості машиною. Це небезпечно, особливо якщо на вулиці дощ чи ожеледь. Авто може сильно заносити й контролювати ці замети водій не зможе, тим більше якщо він звик їздити на високій швидкості.

Якщо станеться аварія та на машині стоять різні покришки, винним визнають водія. Також за подібне керування законом та правилами дорожнього руху передбачені штрафи.

Як правильно експлуатувати автомобільні покришки?

Єдиний варіант, коли на машині встановлений повний комплект з чотирьох однакових шин. Вони повинні бути ідентичними за розміром та висотою, бажано від одного виробника. Якщо одна з покришок зіпсована, можна спробувати підібрати максимально схожу з таким же протектором. Але краще поміняти обидві шини та оновити всю вісь.

Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
5 1 оцінка
Коментарі
До цієї статті поки що немає коментарів
Додати коментар
Читати також
Найкращі японські виробники шин: бренди та рейтинг моделей
16.06.2022
Шини-Диски
Найкращі японські виробники шин: бренди та рейтинг моделей

Автомобільні шини японського виробництва не дарма вважаються одними з найпопулярніших у всьому світі. Нічого дивного в цьому немає, адже при виробництві шин застосовується багаторівневий контроль якості та передові технології.

Як дізнатись правильний розмір шин для свого авто?
04.06.2022
Шини-Диски
Як дізнатись правильний розмір шин для свого авто?

Купуючи нові покришки на свій автомобіль, необхідно враховувати не лише сезонність, особливості протектора та бренд, але й розмір шини.

Як заощадити на купівлі шин?
02.06.2022
Шини-Диски
Як заощадити на купівлі шин?

Купівля шин – важлива річ для кожного автолюбителя. Покришки доводиться перевзувати двічі на рік (за винятком всесезонних шин) згідно з правилами дорожнього руху та сезонності, а також час від часу міняти.

Чи можна ставити різні шини на одну вісь?
19.04.2022
Шини-Диски
Чи можна ставити різні шини на одну вісь?

Власний автомобіль не тільки дарує зручність та комфорт, але й потребує додаткових витрат. Машині потрібно проводити ТО і час від часу міняти покришки

Плюси та мінуси всесезонних шин
18.04.2022
Шини-Диски
Плюси та мінуси всесезонних шин

Кожен відповідальний автомобіліст звик до того, що двічі на рік необхідно проводити заміну шин відповідно до сезону року. У холодну пору року заведено встановлювати зимові покришки, а в теплу – літні. Цей обов'язковий захід, прописаний правилами дорожнього руху.

Як правильно зберігати гуму у міжсезоння?
14.04.2022
Шини-Диски
Як правильно зберігати гуму у міжсезоння?

Після заміни автогуми відповідно до сезону виникає питання про її зберігання. Від того, наскільки правильно буде організований процес, багато в чому залежить термін експлуатації покришок та безпека автомобілістів.

Коли потрібно міняти літню гуму на зимову?
12.04.2022
Шини-Диски
Коли потрібно міняти літню гуму на зимову?

Власники автотранспорту, які дбають про стан свого «залізного коня», повинні розуміти, що найбільш уразливою частиною автомобіля є ходова. Невірно виставлений розвал-сходження здатний привести основні вузли в неробочий стан вже за кілька місяців інтенсивного використання ТЗ. Особливу увагу автолюбителі та водії спецтехніки повинні також приділити шинам та їх сезонності.

Чи важлива дата випуску для шин? Міфи та реальність
12.04.2022
Шини-Диски
Чи важлива дата випуску для шин? Міфи та реальність

Чи звертаєте ви увагу на рік випуску шин при їх купівлі? Чи важливо це робити і як дізнатися про термін придатності гуми? Про це ми поговоримо сьогодні у нашій статті.

Переваги та недоліки автогуми Michelin
10.04.2022
Шини-Диски
Переваги та недоліки автогуми Michelin

Продукція від концерну Michelin відповідає останнім вимогам світового ринку автошин. Модельний ряд покришок представлений зразками для використання у літній та зимовий період, а також варіантами так званого всесезонного формату.

Hankook чи BridgeStone: які вибрати шини?
09.04.2022
Шини-Диски
Hankook чи BridgeStone: які вибрати шини?

Асортимент моделей автомобільних покришок величезний. При доборі оптимального варіанта шин власники авто намагаються знайти той тип, який влаштує не тільки за технічними параметрами, але і за вартістю.