Догляд за колесами: покупна хімія або народні засоби?

11 травня 2017 р.
Шини-Диски

Автомобільна гума є сполучною ланкою між транспортним засобом і дорогою. Якісна шина допоможе згладити нерівності і поліпшить зчеплення з дорожньою поверхнею. Беручи на себе функцію щита, автогума дозволить їздити комфортно і максимально безпечно. Постійний контакт з агресивним середовищем може істотно скоротити термін служби покришки, тому власникові варто доглядати за гумою, використовуючи автохімію.

Для цього в запасі у досвідченого автомобіліста обов'язково є ряд засобів, які допоможуть відновити зовнішній вигляд і пом'якшити «втомлену» шину. Застосовуючи деякі препарати, можна не тільки відновити, але й захистити гуму від потертостей, тріщин та швидких забруднень. Проводити процедури можна щодня, але обов'язково варто обробити шини перед тим, як покласти на зберігання до наступного сезону і перед початком нового періоду експлуатації.

Основні типи засобів по догляду за шинами

Засоби по догляду за покришками виконують певне завдання:

  • Чистка. Зазвичай в якості очищувачів виробники пропонують пінні препарати, які наносяться на поверхню, а потім видаляються губкою разом з брудом.
  • Полірування. Розрізняють силіконові і воскові поліролі. Для того щоб засіб наносився рівномірно в нього додають розчинники, які зникають відразу після нанесення на поверхню колеса. На гумі залишається воскова або силіконова плівка. В процесі натирання засіб від нагрівання тертям плавиться і затікає в дрібні тріщинки.
  • Чорніння. Виробники випускають чернители у вигляді спрею і губки з хімічним складом. В результаті обробки зовнішній шар гуми розчиняється під дією хімічних елементів. Це дозволяє закласти мікротріщини.

Колесо до обробки поліроллю

Гума після обробки поліроллю

Поетапна процедура обробки автошини

Використання хімічних засобів завжди повинно відбуватися на чистій шині. Тому першим ділом застосовуються очищувачі. Велика витрата пінного засобу викликає сумнів у доцільності його використання, тим більше що при очищенні поверхні велику роль грає не вплив хімічних компонентів, а фізичні зусилля. Тому економним водіям радимо запастися м'якою щіткою, губкою або ганчіркою і лише у випадку сильних забруднень користуватися хімією.

Наступним кроком служить нанесення поліролі або чорніння. Склад наноситься на ділянку покришки і рівномірно розподіляється по поверхні. Потім спеціальною серветкою або ганчіркою необхідно відполірувати шини до блиску. У цей момент відбувається заповнення засобом дрібних тріщин.

Нанесення поліролі на гуму

Використовувати шини можна після повного висихання і затвердіння плівки, що утворилася на колесі. Протримається захисний бар'єр приблизно від 5 до 10 мийок.

Переваги обробки шин поліролем:

  • При чорнінні або поліруванні на поверхні покришки створюється захисний бар'єр, який перешкоджає проникненню в структуру гуми вологи і забруднень.
  • Протектор стає еластичнішим.
  • Оброблену гуму набагато легше відмити від бруду.
  • Збільшується термін служби коліс.
  • Зникають мікротріщини, які виникли в ході експлуатації.
  • При зберіганні шина не тріскається під дією негативних факторів.

Як без великих витрат провести чорніння шини?

Дорогу автохімію можна легко замінити чернителем власного приготування на основі гліцерину. Його необхідно змішати з водою, кількість якої буде регулювати жирність складу. Найпоширеніша пропорція один до одного. Більш жирний склад змішують в пропорції 3(вода)/5(гліцерин). Таку суміш краще наносити спочатку на губку і нею розтирати гуму. Рідку консистенцію в пропорції 8/5 можна помістити в розприскувач та наносити безпосередньо на покришку з подальшою обробкою губкою. Вистачає роствору на 2 мийки. Цей спосіб чорніння підходить для всіх видів шин, крім масло - і бензо - стійких коліс, на які гліцерин не діє.

Ще один спосіб чорніння – використання гуталіну, який застосовується для обробки коліс на військовій техніці. Засіб змішують з розчинником і розігрівають на вогні. Після цього обробляють щіткою поверхню гуми. Однак часте застосування цієї речовини спричиняє швидке зсушивання гуми і скорочення терміну служби шини. Колеса набувають насичений чорний колір, проте вже до кінця поїздки весь блиск зникає.

Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
Коментарі
До цієї статті поки що немає коментарів
Додати коментар
Читати також
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини
09.04.2024
Шини-Диски
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини

Багато водіїв вважають доволі привабливими оголошення про купівлю вживаних шин. Головною перевагою здається низька вартість, тому деякі поспішають придбати їх заради економії. 

Огляд популярних шин для електромобілів
05.04.2024
Шини-Диски
Огляд популярних шин для електромобілів

Коли мова заходить про шини для електромобілів, багато хто ставить питання: а в чому тут особливість? Зрештою, шини здаються простим компонентом автомобіля. Але при глибшому вивченні особливостей електромобілів з'ясовується, що навіть така, здавалося б, стандартна річ, як шина, має свої нюанси.

Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ
03.04.2024
Шини-Диски
Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ

Брудові шини для транспорту ЗСУ – тема, яка заслуговує на особливу увагу. Адже це не просто елемент автомобіля, а важлива складова, здатна значно поліпшити прохідність транспортних засобів по складній місцевості, що особливо важливо в умовах ведення бойових дій.

"Електрошини": широкий вибір для вузького кола
27.02.2024
Шини-Диски
"Електрошини": широкий вибір для вузького кола

Шини для електромобілів повинні бути більш міцними, стійкими і ефективними, а також забезпечувати надійне зчеплення і акустичний комфорт в салоні, — це за замовчуванням.

Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»
08.01.2024
Шини-Диски
Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»

Дешевші шини заощаджують гроші, але зношуються швидше, що впливає на продуктивність, керованість і безпеку автомобіля. Якісні дорогі шини мають удосконалений дизайн, краще зчеплення та підвищену довговічність. Вони забезпечують тихішу їзду та сприяють плавному водінню. Перш ніж обрати, враховуйте термін служби шини, характеристики та репутацію виробника. А головне — не хвилюйтесь, все в житті буває вперше, тому наші консультанти завжди готові допомогти.

 

Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти
11.12.2023
Шини-Диски
Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти

Шини великого розміру покращують керованість транспортного засобу, бо пропонують більшу площу контакту з дорогою і тим покращують зчеплення. Але вони також мають їздові недоліки. Збільшення ваги та інерції великих шин погіршує реакцію керованості і робить автомобіль менш маневреним — він повільніше реагує на рухи керма. Цей парадокс є проблемою під час вибору шин, оскільки переваги покращеного зчеплення слід порівнювати з потенційними втратами в маневреності та динаміці водіння. 

Розумні Шини на 3D-принтері
07.12.2023
Шини-Диски
Розумні Шини на 3D-принтері

Шинна компанія «Shiny & Diski» пропонує огляд топ-інновацій світової промисловості, які скоро будуть втілені в життя.

Маркування мотошин
20.10.2023
Шини-Диски
Маркування мотошин

Вибір однієї з моделей мотошин - такий самий важливий процес, як і купівля мототранспорту. Від того, наскільки грамотно і відповідально ви підійдете до цього завдання, залежить ваша безпека на дорозі.