Тиск в шинах: яким має бути і як це перевірити

20 жовтня 2021 р.
Шини-Диски
Зміст статті:
🚙 До чого призводить невідповідність тиску в шинах 🚙 Нормативне значення: як не помилитися 🚙 Як перевірити самостійно 🚙 Поради професіоналів

Тиск в шинах – показник, який впливає на багато чинників. Від того, яка кількість стислого повітря буде закачана в покришку і наскільки добре вона триматиме його усередині себе, залежить не лише керованість автомобілем і термін експлуатації покришок, але і безпека пасажирів і збереження вантажів, що перевозяться ТЗ.

До чого призводить невідповідність тиску в шинах

Спущене колесо – це не просто прикрий факт. У разі, якщо воно спускає із-за наїзду на перешкоду значно зростає ризик попадання в ДТП. Разом з цим, недостатній або надмірний тиск – перший крок до швидкого зносу покришок, а також несправності  найуразливіших елементів ходової частини ТЗ.

Перевантаження в сукупності з надміром повітря стає причиною розриву колеса при попаданні шини на нерівну ділянку дороги. Особливий ризик для автомобіліста представляє рух на швидкості, а також мокрий або засніжений асфальт, коли зчеплення ската і полотна і без того погане.

Відносно шин при надлишку повітря найчастіше страждає середня частина автопокришки. Експлуатація авто з недостатнім тиском в скатах гарантує швидкий знос каркаса і стирання бічних доріжок протектора. Від неправильного накачування сильно страждає не лише протектор.

Зневага простими правилами може коштувати великих грошей. Найчастіше при використанні шин з недостатнім або таким, що перевищує нормативні значення показником накачування коліс є проблема з амортизаторами та дисками. Невідповідність нормативам призводить до  перевитрати палива.

Малий тиск також украй негативно позначається на їзді. Машина, в колеса якої закачано мало повітря, менш стійка на поворотах. Крім того, завжди є ризик того, що колесо мимоволі розгерметизується. Звичайно, це не станеться воднораз, але при регулярному використанні неправильно обслужених шин ризик несправностей і виникнення позаштатних ситуацій при русі значно зростає.

Нормативне значення: як не помилитися

Для кожної категорії автомобілів і навіть різних марок авто розроблені гранично допустимі межі накачування. Точне значення можна розрахувати за формулою, в якій взаємозв'язані тип шин, допустима маса (з навантаженням або навіть перевантаженням) і розміри коліс.

Достатнє вагоме значення роблять умови, в яких експлуатується гума. Максимально правильне значення дозволяє отримати застосування сезонного коефіцієнта. Варто зазначити, що сезонні коливання показників – це не примха автовиробників або виготівників автопокришок: відмінність між тиском в літніх і зимових шинах викликано зміною умов експлуатації й впливом зовнішнього середовища на властивості самих покришок.

Коригування кількості повітря повинне робитися регулярно. Згідно з інструкціями, виміри й усунення розбіжностей вимагається робити перед і після поїздки. Робити це треба на «холодних» шинах, тобто безпосередньо перед рухом і в стані спокою (хоч би пару годин після зупинки).

Початківці автолюбителі й водії зі стажем повинні пам'ятати, що підказка, що стосується того, скільки барів повітря повинне знаходитися в колесах автомобіля взимку або літом, є в інструкції з експлуатації авто. У сучасних машинах ярличок з показниками кріплять на лючок бензобака або передню стійку кузова з боку водія.

Нормативи тиску шин легкових авто і позашляховиків і показники для вантажівок відрізняються. На критерій робить вплив:

  • споряджена маса автомобіля,
  • розміри скатів,
  • тип і конструкція покришок,

а також місце установки колеса.

Важливо зазначити, що найбільш небезпечним вважається різний тиск в усіх колесах. Це спричиняє проблему з керованістю і прохідністю авто, і є передумовою до виходу з ладу підвіски.

Як перевірити самостійно

Автовласники повинні знати нормативні значення і підтримувати тиск в строго встановлених рамках. Варто зазначити, що показник варіюється залежно від:

  • температури повітря при експлуатації,
  • типу покришок,
  • навантаження на ТЗ,

а також якості дорожнього покриття, по якому автомобіль пересуватиметься.

Для перевірки кількості повітря в шинах можна скористатися однією з двох методик. Перша припускає проведення вимірів за допомогою класичного манометра. Пристрій може бути автономним або в комплекті з насосом (компресором).

Класичний спосіб перевірки тиску припускає приєднання датчика до колеса. Прилад покаже кількість барів повітря в покришці відразу після здійснення маніпуляції. Все що треба зробити – це переконатися у відповідності показника нормативним значенням. За необхідністю відкоригувати дані у велику сторону використовують компресор. Варто пам'ятати, що манометри повинні проходити регулярне калібрування. Інакше великий ризик того, що пристрій показуватиме неправильні результати.

У сучасних авто, де за станом вузлів і механізмів стежить автоматика, контроль тиску в покришках здійснює мікропроцесор. Електронні мізки автомобіля дозволяють виявити проблему й оповіщають власника ТЗ про необхідність проведення обслуговування. Уся інформація буде виведена на панель авто. Датчиками й зчитуючим пристроєм машину можна доукомплектувати самостійно.

Поради професіоналів

Здолати складний шлях по бездоріжжю, здійснити тривалу поїздку в умовах суворої зими й високих літніх температур можна тільки за умови дотримання правил і рекомендацій з експлуатації автогуми.

Як дізнатися який тиск має бути в шинах

Власникам легкових авто не буде зайвим нагадати, що при виникненні гострої потреби підвищити прохідність авто, наприклад, здійснити переміщення по слизькому покриттю, рекомендується знижувати тиск в шинах до показника 1,6 бара. Пониження викликає невелике розплющення покришки, і саме це дає можливість швидше вибратися з бруду, виїхати по мокрій траві й дорозі, що обледеніла, або проїхати в сильний дощ.

При вимушеному перевантаженні авто кращий спосіб захистити покришку й захистити шлях криється у збільшенні тиску на 0,2 одиниці від нормативного. Але для того, щоб рух був безпечним, варто їхати без перевищення швидкості.

Різноманіття моделей автомобільних шин для позашляховиків, легкового і вантажного транспорту, тих, що мають кращі експлуатаційні характеристики представлено в каталозі інтернет-магазину «Шини та Диски». Замовити потрібну позицію або комплект гуми будь-якої сезонності може мешканець будь-якого населеного пункту України. Вподобаний товар буде оперативно доставлений у вказаний клієнтом пункт отримання. Мешканці столиці й міст, де є представництво компанії, мають можливість забрати покришки самостійно.

Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
Коментарі
До цієї статті поки що немає коментарів
Додати коментар
Корисні статті
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини
09.04.2024
Шини-Диски
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини

Багато водіїв вважають доволі привабливими оголошення про купівлю вживаних шин. Головною перевагою здається низька вартість, тому деякі поспішають придбати їх заради економії. 

Огляд популярних шин для електромобілів
05.04.2024
Шини-Диски
Огляд популярних шин для електромобілів

Коли мова заходить про шини для електромобілів, багато хто ставить питання: а в чому тут особливість? Зрештою, шини здаються простим компонентом автомобіля. Але при глибшому вивченні особливостей електромобілів з'ясовується, що навіть така, здавалося б, стандартна річ, як шина, має свої нюанси.

Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ
03.04.2024
Шини-Диски
Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ

Брудові шини для транспорту ЗСУ – тема, яка заслуговує на особливу увагу. Адже це не просто елемент автомобіля, а важлива складова, здатна значно поліпшити прохідність транспортних засобів по складній місцевості, що особливо важливо в умовах ведення бойових дій.

"Електрошини": широкий вибір для вузького кола
27.02.2024
Шини-Диски
"Електрошини": широкий вибір для вузького кола

Шини для електромобілів повинні бути більш міцними, стійкими і ефективними, а також забезпечувати надійне зчеплення і акустичний комфорт в салоні, — це за замовчуванням.

Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»
08.01.2024
Шини-Диски
Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»

Дешевші шини заощаджують гроші, але зношуються швидше, що впливає на продуктивність, керованість і безпеку автомобіля. Якісні дорогі шини мають удосконалений дизайн, краще зчеплення та підвищену довговічність. Вони забезпечують тихішу їзду та сприяють плавному водінню. Перш ніж обрати, враховуйте термін служби шини, характеристики та репутацію виробника. А головне — не хвилюйтесь, все в житті буває вперше, тому наші консультанти завжди готові допомогти.

 

Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти
11.12.2023
Шини-Диски
Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти

Шини великого розміру покращують керованість транспортного засобу, бо пропонують більшу площу контакту з дорогою і тим покращують зчеплення. Але вони також мають їздові недоліки. Збільшення ваги та інерції великих шин погіршує реакцію керованості і робить автомобіль менш маневреним — він повільніше реагує на рухи керма. Цей парадокс є проблемою під час вибору шин, оскільки переваги покращеного зчеплення слід порівнювати з потенційними втратами в маневреності та динаміці водіння. 

Розумні Шини на 3D-принтері
07.12.2023
Шини-Диски
Розумні Шини на 3D-принтері

Шинна компанія «Shiny & Diski» пропонує огляд топ-інновацій світової промисловості, які скоро будуть втілені в життя.

Маркування мотошин
20.10.2023
Шини-Диски
Маркування мотошин

Вибір однієї з моделей мотошин - такий самий важливий процес, як і купівля мототранспорту. Від того, наскільки грамотно і відповідально ви підійдете до цього завдання, залежить ваша безпека на дорозі.

Як почистити автомобільні диски
05.10.2023
Шини-Диски
Як почистити автомобільні диски

Часто власники авто стикаються з необхідністю очищення покришок і дисків від забруднень. Чисті та блискучі диски не тільки надають вашій машині привабливого вигляду, а й служать важливим елементом загальної безпеки та продуктивності транспортного засобу. 

Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки
01.10.2023
Шини-Диски
Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки

Вибір дисків - це важливий етап тюнінгу та обслуговування вашого автомобіля. Під час пошуку нових моделей ви, можливо, зіткнетеся з термінами "оригінальні диски" і "репліки".