Дощові шини - жодного шансу акваплануванню

16 березня 2017 р.
Шини-Диски
Зміст статті:
🚙 Що таке аквапланування і як його здолати? 🚙 Як влаштовані дощові шини 🚙 Переваги шин для дощу 🚙 Дощова гума – панацея від мокрих доріг? 🚙 Яка глибина протектора є критичною? 🚙 Найкращі бренди дощових шин

Дождевая резина

Ви досі думаєте, що на літніх дорогах існує набагато менша ймовірність втратити керування? А що ви скажете про статистику, яка говорить про те, що найбільша кількість аварій відбувається влітку, причому більшість з них на ідеально рівних дорогах?! Провиною всьому так званий ефект аквапланування, який виникає під час дощу і загострюється на тлі підвищення якості дорожнього полотна. Як це ні парадоксально, але гладкий асфальт збільшує кількість аварій у декілька разів, як тільки з неба починає крапати дощ.

Що таке аквапланування і як його здолати?

Ефект аквапланування – це гідродинамічний клин, який виникає в плямі контакту автогуми. Його суть полягає в тому, що водна плівка піднімає шину над поверхнею дороги, перешкоджаючи нормальному зчепленню. У цей момент дуже важко передбачити, як поведеться автомобіль. 

Аквапланирование

Виникає цей феномен, коли водій їде на критичній швидкості, при якій шина не устигає видалити воду із зони плями контакту. Щоб відчути усі принади «польоту» над дорогою водієві досить дійти до швидкості 70-100 км/год. Природно, багато чинників можуть скоротити цей показник навіть до 40 км/год, наприклад, тиск в шині або стан підвіски.

Ризик аквапланування зростає на глибоких калюжах і особливо відчувається на гумі з меншою залишковою глибиною протектора.

Припинити аквапланування різким гальмуванням не вийде! На задньопривідних автомобілях необхідно почати плавно пригальмовувати, щоб не спровокувати занесення. На передньопривідних машинах команда гальма може призвести до блокування коліс і заглушити двигун.

Сьогодні жодна система стабілізації пересування типу ABS, DSC або програми безпеки запобігти акваплануванню, що почалося, не в змозі. Врятують положення наступні заходи:

  • об'їзд калюж;
  • зниження швидкості при подоланні калюж;
  • купівля дощових покришок.

Як влаштовані дощові шини

Гума для дощу - це, по суті, ті самі літні шини, але спроєктовані спеціально для забезпечення керованості та безпеки автомобіля в умовах дощу. Ефективність дощовим покришкам забезпечує наявність таких ключових характеристик:

  • глибокі протектори, що забезпечують максимально ефективне відведення води з контактної плями;
  • широкі поперечні та поздовжні канавки для відведення води;
  • спеціальні гумові суміші покришок, що забезпечують виробам велику м'якість і хорошу еластичність.

Всі ці особливості дощової гуми забезпечують їй хороше зчеплення на мокрій дорозі, сприяють зниженню ризику виникнення аквапланування при сильних опадах.

Переваги шин для дощу

Спеціальна дощова гума на відміну від інших моделей літніх покришок в умовах мокрих доріг забезпечує:

  • краще зчеплення;
  • зниження ризику аквапланування;
  • кращу керованість і стабільність автомобіля під час дощу.

Але при цьому слід мати на увазі, що використання шин для дощу в суху погоду робить їх менш ефективними та довговічними.

Дощова гума – панацея від мокрих доріг?

Першим дощову гуму почав випускати німецький бренд Goodyear в 1991 році. Це були невеликий ряд типорозмірів зі швидкісним індексом Т. Сьогодні навіть російські виробники мають серію автопокришок. Не виділяючись в окремий сегмент, покришка прирівнюється до групи літніх шин.

Розрізнити дощову гуму можна по спеціальній відмітці на боковині у вигляді парасольки або написів «Aqua» чи «Rain». Характерною для неї є наявність спрямованих блоків, широких подовжніх каналів і поперечних діагональних канавок, які здатні увібрати велику кількість води й вивести її за межі плями контакту.

Маркировка на дождевой шине

Негативним наслідком специфічного дизайну протектора стало зменшення площі плями контакту і залежність поведінки від певних погодних умов. Погіршення розгінно-гальмівних характеристик на сухій дорозі й швидкий знос гуми – головні мінуси дощових шин. Крім того, дощова гума, як правило, має низький профіль, що погіршує рівень комфорту.

На тлі досить високої вартості в автомобіліста виникає питання: а чи варто витрачати гроші на аквагуму і чим її можна замінити?

До речі, в поняття аквапланування не можна включити ковзання на асфальті у момент початку дощу або на мокрій брущатці. Це означає, що рух по місту на середній швидкості позбавить вас від занепокоєння із цього приводу.

Природно, якщо ви мешкаєте в регіоні, де дощі не рідкість, а міжсезоння зі сніговою кашею і брудною рідотою має тривалий характер, то вибір дощових шин буде цілком обгрунтований. У інших випадках можна знайти модель, в якій розробники максимально розв'язали проблему аквапланування. Виробники випускають цілі серії літніх і всесезонних шин. Про здатність покришки впоратися з «мокрою ситуацією» підкаже наявність спеціальних «дощових» деталей:

  • Розвинена аквадренажна система, яка обов'язково утримує широкий канал або декілька подовжніх каналів. До них повинні примикати дрібніші канавки.
  • Діагональне розташування усіх шашок або центральних блоків. Впоратися з акваплануванням можуть і шини з асиметричним протектором, на яких одна половина блоків розташована під кутом.
  • «Активна сажа» у складі гумової суміші, яка допомагає вбирати частину водної плівки.

Яка глибина протектора є критичною?

У повсякденних умовах експлуатації гуми дізнатися про закінчення її служби допомагають спеціальні індикатори зносу. Проте ефект аквапланування відчувається набагато раніше. Проведені тести показали, що на швидкості 70 км/год навіть 8 мм протектор частково втрачає зчеплення з дорогою. Шини з 4 мм протектором погіршили зчеплення з дорогою у два рази, що є вже критичним станом.

Пятно контакта шины на мокрой дороге

Зношені шини з протектором менш як 1,5 мм при рівні води в 5 мм втрачають керованість на швидкості 76 км/год водночас як нова аналогічна модель протистоїть акваплануванню на швидкості до 96 км/год.

Резюмуючи сказане: дощова шина – ідеальне рішення для відвертання неприємного ефекту аквапланування. Проте навіть вона не гарантує вам безпеку, якщо ви пропустите час заміни покришок.

Найкращі бренди дощових шин

Дати однозначну відповідь на запитання, гума якого виробника є найкращою, не можна. Вибір найкращих шин для дощу залежить від низки факторів, основними з яких є:

  • тип автомобіля;
  • стиль водіння;
  • кліматичні умови конкретного регіону.

Проте є бренди, продукція яких широко визнана своєю продуктивністю і високою якістю в умовах експлуатації в дощову погоду. Провідними виробниками гуми, призначеної для використання в дощ, є:

  • Michelin (Франція);
  • Bridgestone (Японія);
  • Continental (Німеччина).

Продукція цих виробників, що пропонують широкий ряд моделей, спроєктована для забезпечення безпеки та продуктивності під час дощу. При виготовленні дощових шин використовуються передові технології для забезпечення відмінного зчеплення на мокрій дорозі, ефективна система відведення води. Вони також відрізняються:

  • збалансованою керованістю на сухому асфальті;
  • хорошими маневрами на легкому снігу;
  • комфортною їздою;
  • тихою роботою;
  • тривалим терміном служби.

Також добре себе зарекомендувала гума для дощу бренду Goodyear (США), Pirelli (Італія), Dunlop, (є частиною групи компаній Goodyear) та інших виробників.

Важливо зазначити, що найкращий вибір залежить від умов експлуатації та ваших індивідуальних потреб. Тому рекомендується звертатися до рейтингів та оглядів, а також проконсультуватися з професіоналами в автомобільній індустрії при виборі дощових шин, оптимальних для вашого автомобіля.

Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
Коментарі
До цієї статті поки що немає коментарів
Додати коментар
Корисні статті
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини
09.04.2024
Шини-Диски
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини

Багато водіїв вважають доволі привабливими оголошення про купівлю вживаних шин. Головною перевагою здається низька вартість, тому деякі поспішають придбати їх заради економії. 

Огляд популярних шин для електромобілів
05.04.2024
Шини-Диски
Огляд популярних шин для електромобілів

Коли мова заходить про шини для електромобілів, багато хто ставить питання: а в чому тут особливість? Зрештою, шини здаються простим компонентом автомобіля. Але при глибшому вивченні особливостей електромобілів з'ясовується, що навіть така, здавалося б, стандартна річ, як шина, має свої нюанси.

Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ
03.04.2024
Шини-Диски
Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ

Брудові шини для транспорту ЗСУ – тема, яка заслуговує на особливу увагу. Адже це не просто елемент автомобіля, а важлива складова, здатна значно поліпшити прохідність транспортних засобів по складній місцевості, що особливо важливо в умовах ведення бойових дій.

"Електрошини": широкий вибір для вузького кола
27.02.2024
Шини-Диски
"Електрошини": широкий вибір для вузького кола

Шини для електромобілів повинні бути більш міцними, стійкими і ефективними, а також забезпечувати надійне зчеплення і акустичний комфорт в салоні, — це за замовчуванням.

Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»
08.01.2024
Шини-Диски
Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»

Дешевші шини заощаджують гроші, але зношуються швидше, що впливає на продуктивність, керованість і безпеку автомобіля. Якісні дорогі шини мають удосконалений дизайн, краще зчеплення та підвищену довговічність. Вони забезпечують тихішу їзду та сприяють плавному водінню. Перш ніж обрати, враховуйте термін служби шини, характеристики та репутацію виробника. А головне — не хвилюйтесь, все в житті буває вперше, тому наші консультанти завжди готові допомогти.

 

Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти
11.12.2023
Шини-Диски
Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти

Шини великого розміру покращують керованість транспортного засобу, бо пропонують більшу площу контакту з дорогою і тим покращують зчеплення. Але вони також мають їздові недоліки. Збільшення ваги та інерції великих шин погіршує реакцію керованості і робить автомобіль менш маневреним — він повільніше реагує на рухи керма. Цей парадокс є проблемою під час вибору шин, оскільки переваги покращеного зчеплення слід порівнювати з потенційними втратами в маневреності та динаміці водіння. 

Розумні Шини на 3D-принтері
07.12.2023
Шини-Диски
Розумні Шини на 3D-принтері

Шинна компанія «Shiny & Diski» пропонує огляд топ-інновацій світової промисловості, які скоро будуть втілені в життя.

Маркування мотошин
20.10.2023
Шини-Диски
Маркування мотошин

Вибір однієї з моделей мотошин - такий самий важливий процес, як і купівля мототранспорту. Від того, наскільки грамотно і відповідально ви підійдете до цього завдання, залежить ваша безпека на дорозі.

Як почистити автомобільні диски
05.10.2023
Шини-Диски
Як почистити автомобільні диски

Часто власники авто стикаються з необхідністю очищення покришок і дисків від забруднень. Чисті та блискучі диски не тільки надають вашій машині привабливого вигляду, а й служать важливим елементом загальної безпеки та продуктивності транспортного засобу. 

Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки
01.10.2023
Шини-Диски
Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки

Вибір дисків - це важливий етап тюнінгу та обслуговування вашого автомобіля. Під час пошуку нових моделей ви, можливо, зіткнетеся з термінами "оригінальні диски" і "репліки".