Які шини краще для зими?

19 вересня 2016 р.
Шини-Диски
Зміст статті:
🚙 Типи зимових шин 🚙 Як впливає ширина шини? 🚙 Популярні моделі зимових шин 🚙 Висновки

Найправильніша відповідь на це питання звучить так: ті, які краще вам підійдуть. А щоб відповідь не лежала в області демагогії, пропонуємо розібратися в основних принципах вибору зимових шин.

Типи зимових шин

Як і в житті взагалі, в питанні вибору шин треба спочатку розібратися в собі, щоб розуміти, що вимагати від інших. Подивіться уважно на свій автомобіль і згадайте: де ви на нім їздите, як ним керуєте, що від нього хочете і скільки готові в нього вкладати. Ці відповіді послужать непоганою відправною точкою. А далі у виборі зимових покришок у вас є усі три шляхи, але вони дуже звивисті.

1. Шипована гума найнадійніший варіант, «килимове» бомбардування усіх проблем, пов'язаних з пересуванням по зимових дорогах. Точніше ця зброя потрапляє по ситуаціях, коли часто доводиться їздити по голому льоду або укоченому снігу. У міському циклі (мається на увазі місто з більш-менш цивілізованою владою, яка хоч якось піклуватися про стан доріг) різниця між цим типом покришок і іншими знижується, хоча залишається. І зовсім мимо — це акустичний комфорт. Тиші від шипованих шин не чекайте. Можна шиповати не шиповані покришки, проте не всі, а тільки пристосовані для цього. За результатами дослідження кращі характеристики показують шпильки з квадратним перерізом (велика площа зіткнення з поверхнею дороги).

2. Фрикційні шини (вони ж не шиповані, вони ж «липучки). Тут складніше, тому що це найпоширеніший варіант, і пропозицій в цьому сегменті дуже багато. Знову ж таки, треба міряти кожен варіант на себе:

  • Скандинавський тип — для лютих морозів, великого снігового покриву і частого крижаного покриття.
  • Європейський тип — для м'якої зими й чистих доріг.

Усередині цієї класифікації є ще одна: 

  • Шини з симетричним і несиметричним малюнком протектора. Останній передбачається для універсального використання — скажімо, одна половина працює на асфальті, інша — на льоду. Вибір такої гуми — дуже відповідальне рішення, тому що можна вгадати з обома сторонами, а можна схибити з двома. І установка їх вимагає чіткого дотримання технології.
  • Широкі канавки — шини краще їдуть по сніговій і мокрій дорозі.
  • V-подібний малюнок — теж саме, але з меншим шумом

3. Всесезонні шини — найбюджетніший варіант. Але закон збереження енергії обдурити не вийде — якщо десь прибуло, то десь убуде. Такі шини швидше зношуються влітку і гірше тримають дорогу взимку.

Якщо грубо класифікувати водіїв за досвідом водіння, то новачкам спершу краще удатися до шпильок, а досвідчені цілком можуть не шиповати протектор. І у тому, і в іншому випадку все ж краще проконсультуватися у фахівців шинного салону, які зроблять поправку на модель авто, живуть з вами в одних кліматичних умовах і їздять по тих же дорогах.

Выбор зимних шин

Як впливає ширина шини?

До речі про фахівців. Вони, услід за автолюбителями, поставили питання — які зимові шини кращі: вузькі або широкі. І не лише задалися, але і провели низку експериментів на зимовому автодромі у фінському Івало. На сьомій «гольф» ставили три комплекти шин Nokian Hakkapeliita 8 – шириною 195, 205 і 225. Робили все, що зазвичай робить водій на дорозі: розгориться, їде і гальмує. Результати вийшли наступними:

  • Показники розгону і гальмування на снігу: в усіх трьох варіантів дуже близькі (різниця — близько 40 см).
  • Керованість на снігу: вузькі — надмірна, широкі — недостатня, середні — плавне контрольоване занесення.
  • Розгін і гальмування на льоду: вузькі та середні — близько 14 м, широкі — близько 16 м.
  • Керованість на льоду: якщо середні — 100%, то ... вузькі — 90, широкі — 85.

Фактично спрацювало правило «золотої середини». 205-ті шини, при інших рівних, показали найстабільніші результати випробувань. Але, знову ж таки, саме ці покришки саме на цій дорозі й саме на цій моделі. Які купити у вашому випадку — підкажуть професіонали.

Популярні моделі зимових шин

Британське видання «Auto Express» опублікувало список з п'яти моделей шин, кращих за підсумками 2015-2016 років. Журналісти випробовували вісім різних покришок на мокрій, сухій і засніженій поверхні автодрому «Біле Пекло», що за полярним кругом (теж Фінляндія). Оцінювали гальмування поворот і зчеплення як таке. Опір коченню і шум враховувалися в якості додаткових показників. По кожному пункту — окрема оцінка, по середньому балу — місце в рейтингу. Типорозмір узяли 225/45 R17:

  • Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 — все стабільно, окрім шуму в кабіні.
  • Dunlop Winter Sport 5 — по опору коченню перші, слабо — зчеплення по сухому.
  • Nokian WR D3 — ідеальне гальмування на снігу, але погане зчеплення на вологому.
  • Continental ContiWinterContact TS 850 — відмінне зчеплення на вологому, неважне зчеплення на снігу.
  • Michelin Alpin 5 — хороші зчеплення по сухому і їзда по мокрій прямій, сильно підводить опір коченню.

Покришки марок «Rosava», «Белшина» і «Кама» участі в тесті не брали. В усякому разі, відгуків по них британці не публікували.

Висновки

При усій різноманітності вибору є правила, яких треба дотримуватися усім охочим вибрати на зиму шини:

  • Вибирати «по свіжіше» терміном виробництва.
  • Змінювати увесь комплект (п'ять штук).
  • Знижувати швидкісний режим взимку відносно літнього на 20%.

І не забувайте враховувати наявність або відсутність систем ABS і ESP, адже принцип їх дії полягає в тому, щоб заблокувати одно або два колеса. І якщо воно не зачепиться за дорогу, то гріш ціна і системі стабілізації.

Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
3 2 оцінки
Коментарі
До цієї статті поки що немає коментарів
Додати коментар
Корисні статті
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини
09.04.2024
Шини-Диски
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини

Багато водіїв вважають доволі привабливими оголошення про купівлю вживаних шин. Головною перевагою здається низька вартість, тому деякі поспішають придбати їх заради економії. 

Огляд популярних шин для електромобілів
05.04.2024
Шини-Диски
Огляд популярних шин для електромобілів

Коли мова заходить про шини для електромобілів, багато хто ставить питання: а в чому тут особливість? Зрештою, шини здаються простим компонентом автомобіля. Але при глибшому вивченні особливостей електромобілів з'ясовується, що навіть така, здавалося б, стандартна річ, як шина, має свої нюанси.

Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ
03.04.2024
Шини-Диски
Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ

Брудові шини для транспорту ЗСУ – тема, яка заслуговує на особливу увагу. Адже це не просто елемент автомобіля, а важлива складова, здатна значно поліпшити прохідність транспортних засобів по складній місцевості, що особливо важливо в умовах ведення бойових дій.

"Електрошини": широкий вибір для вузького кола
27.02.2024
Шини-Диски
"Електрошини": широкий вибір для вузького кола

Шини для електромобілів повинні бути більш міцними, стійкими і ефективними, а також забезпечувати надійне зчеплення і акустичний комфорт в салоні, — це за замовчуванням.

Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»
08.01.2024
Шини-Диски
Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»

Дешевші шини заощаджують гроші, але зношуються швидше, що впливає на продуктивність, керованість і безпеку автомобіля. Якісні дорогі шини мають удосконалений дизайн, краще зчеплення та підвищену довговічність. Вони забезпечують тихішу їзду та сприяють плавному водінню. Перш ніж обрати, враховуйте термін служби шини, характеристики та репутацію виробника. А головне — не хвилюйтесь, все в житті буває вперше, тому наші консультанти завжди готові допомогти.

 

Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти
11.12.2023
Шини-Диски
Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти

Шини великого розміру покращують керованість транспортного засобу, бо пропонують більшу площу контакту з дорогою і тим покращують зчеплення. Але вони також мають їздові недоліки. Збільшення ваги та інерції великих шин погіршує реакцію керованості і робить автомобіль менш маневреним — він повільніше реагує на рухи керма. Цей парадокс є проблемою під час вибору шин, оскільки переваги покращеного зчеплення слід порівнювати з потенційними втратами в маневреності та динаміці водіння. 

Розумні Шини на 3D-принтері
07.12.2023
Шини-Диски
Розумні Шини на 3D-принтері

Шинна компанія «Shiny & Diski» пропонує огляд топ-інновацій світової промисловості, які скоро будуть втілені в життя.

Маркування мотошин
20.10.2023
Шини-Диски
Маркування мотошин

Вибір однієї з моделей мотошин - такий самий важливий процес, як і купівля мототранспорту. Від того, наскільки грамотно і відповідально ви підійдете до цього завдання, залежить ваша безпека на дорозі.

Як почистити автомобільні диски
05.10.2023
Шини-Диски
Як почистити автомобільні диски

Часто власники авто стикаються з необхідністю очищення покришок і дисків від забруднень. Чисті та блискучі диски не тільки надають вашій машині привабливого вигляду, а й служать важливим елементом загальної безпеки та продуктивності транспортного засобу. 

Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки
01.10.2023
Шини-Диски
Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки

Вибір дисків - це важливий етап тюнінгу та обслуговування вашого автомобіля. Під час пошуку нових моделей ви, можливо, зіткнетеся з термінами "оригінальні диски" і "репліки".