Нелегкий вибір: літня чи всесезонна гума

30 березня 2017 р.
Шини-Диски
Зміст статті:
🚙 Як і чому виникло розділення шин по сезонах? 🚙 Переваги літніх і всесезонних шин 🚙 Підібрати  літні шини 🚙 Так що ж вибрати для майбутнього літа?

Нам пощастило мешкати в регіоні, де виразно можна відчути зміну сезонів. Для автовласників це виливається в необхідність перевзування шин до літнього і зимового сезону. Або не виливається? Адже багато виробників стверджують, що можна узяти комплект всесезонна та забути про додатковий клопіт і витрати. Спробуємо сьогодні розібратися: чи виправдовує себе використання всесезонної гуми літом, або варто вибрати модель з літнього асортименту

Як і чому виникло розділення шин по сезонах?

Перші шини

Всього декілька десятиліть тому ніхто і не припускав, що шини можуть бути літніми та зимовими. Розділення по сезонах почалося в 1960 році, коли світ побачив перші спроби наділити літню покришку зчіпними можливостями на льоду та укоченому снігу. Експерименти зводилися до того, що на шини стали встановлювати сталеві елементи (шпильки, але не в нинішньому їх вигляді).

Проте дуже скоро новинка розчарувала, адже це як і раніше була звичайна літня шина, тільки тепер рівень комфорту був занижений, і їздити на ній було незручно ні влітку, ні зимою. Крім того, покришка швидко дубіла на морозі й тріскалася. Шинники швидко зрозуміли, що для освоєння холоднішого періоду потрібне щось індивідуальне, як в плані малюнка протектора, так і у складі суміші. Почалися пошуки ідеальної рецептури й дизайну протектора, які тривають до цього дня.

Що до всесезонної гуми, то це спроби створити універсальний виріб, який може бути застосований цілорічно. Проте поєднати в одному продукті взаємовиключні параметри досить складно і призводить до погіршення характеристик шини.

Переваги літніх і всесезонних шин

Летняя резина

Проаналізуємо позитивні й негативні сторони використання в теплу пору року літньої та всесезонної гуми.

Підібрати  літні шини

Шини літні максимальну ефективність проявляють при підвищенні температури понад 7 градусів. Внаслідок спеціальних присадок в гумовій суміші навіть на розжареному асфальті мінімально втрачають жорсткість і не деформуються. Склад гуми досить м'який, щоб добитися якісного зчеплення на сухій і мокрій дорозі. Дизайн протектора комбінується, щоб протистояти акваплануванню і мати хорошу керованість на високій швидкості.

Переваги літньої гуми

  • Короткий гальмівний шлях, що робить їх ідеальними для швидкісного пересування.
  • Високі зчіпні характеристики на мокрій і сухій дорозі.
  • Ідеальна керованість при будь-якій літній погоді.
  • Майже повне відвертання ефекту аквапланування.

До недоліків відноситься необхідність змінювати шини в міжсезоння і зниження властивостей при низьких температурах.

Підібрати всесезонну гуму

Всесезонна гума має розширений температурний діапазон, при якому вона може експлуатуватися. Протектор всесезонний нижчий зимових шин, але складається зі схожих блоків, які розділені між собою ламелями. Така будова покращує якість зчеплення на слизькій поверхні. Щоб не тверднути при низькій температурі до складу додають еластомери, проте на розжареному асфальті надмірна м'якість позначається швидким зносом.

Переваги всесезонної покришки

  • Нема потреби купувати два комплекти гуми.
  • Розв'язане питання зі зберіганням покришок.
  • Внаслідок більшої м'якості на них комфортніше пересуватися.

Недоліки придбання всесезонки набагато більші:

  • Економія на другому комплекті з часом обернеться необхідністю заміни відпрацьованої шини, яка відбувається набагато швидше, внаслідок цілорічної експлуатації.
  • Занадто висока температура може стати перешкодою для автовласника, тому що м'які шини не витримають розжарений асфальт і почнуть плавитися. Тут варто зазначити, що існують дорогі покришки, які витримують високі температури. Наприклад, модель французького концерну Michelin Energy XT - 2, температурний діапазон її експлуатації складає від +50 С до -15 С.
  • Внаслідок низьких розгінно-гальмівних властивостей, фахівці не радять любителям швидкості випробовувати їх на літніх дорогах. Це варіант для помірної й спокійної їзди.
  • Схильність до аквапланування і повільних реакцій на рульові команди.

Так що ж вибрати для майбутнього літа?

Летняя резина

Розгляньте умови експлуатації, ваші переваги й фінансові можливості:

  1. Стаж водіння. Не рекомендують використовувати всесезонну гуму новачкам, які ще невпевнено почувають себе на дорозі.
  2. Стиль керування. Для любителів швидкості буде розумніше вибрати літні покришки, щоб вдосталь насолодитися попутним вітром.
  3. Кліматичні умови. Якщо клімат характеризується сильною жарою, краще вибрати більше зносостійкі жорсткі літні шини. У помірному кліматі з м'якими зимами й сухим теплим літом всесезонна шина буде цілком доречна.
  4. Часта зміна кліматичних поясів. Питання виникає, коли водій їздить на далекі відстані. Брати другий комплект шин недоречно і краще відразу купити всесезонний варіант.
  5. Комфорт. М'якша всесезоннка видає менше шумів, тому їздити на ній комфортніше.
  6. Місце для зберігання. Якщо зберігати другий комплект гуми ніде, то всесезонні шини виявляться кращим варіантом.
  7. Ціна. Питання вартості двояке, оскільки купівля хорошої всесезонної моделі обійдеться набагато дорожче за звичайний літній варіант. З іншого боку, необхідність купувати комплект для зими також обійдеться в копієчку. Проте ж всесезонні шини доведеться замінити швидше, внаслідок цілорічної експлуатації.  У результаті заощадити вийти тільки на перших порах і при невисокій вимогливості до характеристик покришки. А якщо врахувати, що можна підібрати літню гуму, яка стане гідною заміною всесезонки, то питання тільки у ваших пристрастях. 

Висновок:  Всесезонна гума популярна й окупає себе в регіонах з помірним кліматом, який в наших краях не спостерігається. Проте будемо оптимістами, можливо, вже скоро буде винайдена універсальна гума, яка і в сніг, і в спеку, і на поганих дорогах зможе з однаковим комфортом служити не один рік.

Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
Коментарі
До цієї статті поки що немає коментарів
Додати коментар
Корисні статті
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини
09.04.2024
Шини-Диски
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини

Багато водіїв вважають доволі привабливими оголошення про купівлю вживаних шин. Головною перевагою здається низька вартість, тому деякі поспішають придбати їх заради економії. 

Огляд популярних шин для електромобілів
05.04.2024
Шини-Диски
Огляд популярних шин для електромобілів

Коли мова заходить про шини для електромобілів, багато хто ставить питання: а в чому тут особливість? Зрештою, шини здаються простим компонентом автомобіля. Але при глибшому вивченні особливостей електромобілів з'ясовується, що навіть така, здавалося б, стандартна річ, як шина, має свої нюанси.

Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ
03.04.2024
Шини-Диски
Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ

Брудові шини для транспорту ЗСУ – тема, яка заслуговує на особливу увагу. Адже це не просто елемент автомобіля, а важлива складова, здатна значно поліпшити прохідність транспортних засобів по складній місцевості, що особливо важливо в умовах ведення бойових дій.

"Електрошини": широкий вибір для вузького кола
27.02.2024
Шини-Диски
"Електрошини": широкий вибір для вузького кола

Шини для електромобілів повинні бути більш міцними, стійкими і ефективними, а також забезпечувати надійне зчеплення і акустичний комфорт в салоні, — це за замовчуванням.

Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»
08.01.2024
Шини-Диски
Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»

Дешевші шини заощаджують гроші, але зношуються швидше, що впливає на продуктивність, керованість і безпеку автомобіля. Якісні дорогі шини мають удосконалений дизайн, краще зчеплення та підвищену довговічність. Вони забезпечують тихішу їзду та сприяють плавному водінню. Перш ніж обрати, враховуйте термін служби шини, характеристики та репутацію виробника. А головне — не хвилюйтесь, все в житті буває вперше, тому наші консультанти завжди готові допомогти.

 

Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти
11.12.2023
Шини-Диски
Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти

Шини великого розміру покращують керованість транспортного засобу, бо пропонують більшу площу контакту з дорогою і тим покращують зчеплення. Але вони також мають їздові недоліки. Збільшення ваги та інерції великих шин погіршує реакцію керованості і робить автомобіль менш маневреним — він повільніше реагує на рухи керма. Цей парадокс є проблемою під час вибору шин, оскільки переваги покращеного зчеплення слід порівнювати з потенційними втратами в маневреності та динаміці водіння. 

Розумні Шини на 3D-принтері
07.12.2023
Шини-Диски
Розумні Шини на 3D-принтері

Шинна компанія «Shiny & Diski» пропонує огляд топ-інновацій світової промисловості, які скоро будуть втілені в життя.

Маркування мотошин
20.10.2023
Шини-Диски
Маркування мотошин

Вибір однієї з моделей мотошин - такий самий важливий процес, як і купівля мототранспорту. Від того, наскільки грамотно і відповідально ви підійдете до цього завдання, залежить ваша безпека на дорозі.

Як почистити автомобільні диски
05.10.2023
Шини-Диски
Як почистити автомобільні диски

Часто власники авто стикаються з необхідністю очищення покришок і дисків від забруднень. Чисті та блискучі диски не тільки надають вашій машині привабливого вигляду, а й служать важливим елементом загальної безпеки та продуктивності транспортного засобу. 

Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки
01.10.2023
Шини-Диски
Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки

Вибір дисків - це важливий етап тюнінгу та обслуговування вашого автомобіля. Під час пошуку нових моделей ви, можливо, зіткнетеся з термінами "оригінальні диски" і "репліки".