Чи потрібно шипувати зимові шини

23 лютого 2022 р.
Шини-Диски
Зміст статті:
🚙 Що означає шини під шипування та не шиповані шини 🚙 Чому віддати перевагу 🚙 Для кого гума під шипування стає необхідністю 🚙 Можна їздити без шипування чи ні 🚙 Технологічний процес шипування шин з отворами 🚙 Процес обшипування 🚙 Популярні питання ✔️ Чи можна їздити на зимовій гумі без шипів? ✔️ Коли можна знімати шипи на покришках? ✔️ Чи можна їздити на зимовій гумі без шипів улітку?

У каталозі інтернет-магазину «Шини та Диски» виставлено різні моделі шин. Надійними будуть зразки, що гарантують зчеплення на трасі за складних погодних умов. Покришки з шипами від світових розробників Michelin, Continental, Diplomat коштують недорого, тому водії часто розглядають варіант придбання простої гуми з отворами для шипів.

До шипування, виконане самостійно, дозволить перетворити звичайні колеса на зимові. Економія очевидна. Необхідно враховувати, що виконати це неможливо. Краще звертатися в автомобільний сервіс, у переліку послуг якого є шипування шин.

Що означає шини під шипування та не шиповані шини

Для чого потрібні шипи для зимової гуми

Для їзди в зимовий час можна використовувати різні види шин — шиповані, фрикційні, під шипування. Щоб бачити відмінності, слід розібратися в поняттях:

  1. Особливості першого виду гуми полягають у слові «шипи». На протекторах коліс є металеві виступи, що забезпечують зчеплення зі слизькою трасою.
  2. Термін «не шипована гума» має кілька варіантів. Водії називають її «липучкою» чи зимовою. Експерти використовують науковий термін — «фрикційна» («friction» з англійської перекладається як «тертя»). Стає зрозумілим, що фрикційна гума має гарні зчіпні властивості без шипів. Ламелі великої глибини, гума м'якого складу, зачіпні кромки та забезпечують безпечний рух.
  3. Покришки під шипування - вид, у якого є отвори під шипи. Такий різновид обладнання для автомобілів має прийнятну вартість, але у вільний продаж надходить рідко. Знайти її можна в каталозі магазину «Шини та Диски».

Експерти радять не шипувати фрикційну гуму. Тюнінг просто зіпсує дорогі колеса, адже у протекторах немає пазів під шипи. Якщо ж є бажання їздити «на шипах», то потрібно придбати відповідний комплект.

Чому віддати перевагу

Класична зимова гума використовується водіями легкових авто, які рідко виїжджають на бездоріжжя. Тим, хто захоплюється різними видами спорту, туризму або бере участь у змаганнях з ралі, гума під обшипування просто необхідна. Шипи встановлюються лише з настанням бездоріжжя та похолодання, в решту місяців можна їздити на звичайних колесах.

Навіщо шипи на зимовій гумі

Позитивні сторони шипів:

  • на слизькій сніговій трасі шипи посилюють зчеплення і скорочують гальмування — шини без шипування не йдуть у порівняння;
  • керувати машиною з особливими протекторами на трасі, покритій льодом, набагато легше, ніж автомобілем із простою гумою.

Коли сніг починає танути, шипи не працюють: снігова маса прорізається як ножем.

Що якщо на зимовій гумі немає шипів

Негативні властивості шипів:

  • якщо шипований автомобіль виїжджає на гладкий асфальт, то зчіпні властивості коліс повністю зникають;
  • автомобіль із шипованими протекторами споживає більшу кількість палива;
  • виступи руйнують асфальтне покриття.

У наших кліматичних умовах, коли ожеледиця змінюється відлигою або хуртовиною, водіям доводиться самостійно вирішувати: ставити шипи або краще без них. Проте страхові компанії не бажають мати справу із власником автомашини, у якого зимова гума не шипована.

Для кого гума під шипування стає необхідністю

Шини, на яких можна мчати з великою швидкістю сніговим покривом, можуть підвести на гладкому асфальті. По-перше, може загальмувати дорожня поліція та виписати штраф. Підстава: шини не відповідають технічному регламенту. По-друге, їзда автомобілем із шипованою гумою на трасі нагадує рух гусеничного трактора.

Навіщо потрібні шипи на зимовій гумі

Протектор під об шипування потрібен деяким видам транспорту:

  1. Ліфтованим позашляховикам, на яких їздять бездоріжжям. Використання спеціальної гуми є виправданим, тому що перейти на зимовий варіант можна в будь-який момент. Експерти порівняли їзду на позашляховику з фрикційними та шипованими ламелями. Виграли останні. Спокій та комфорт на гумі з шипами – головний момент.
  2. Гоночним автомашинам установка гуми під шипування також обов'язкова, тому що зимові авторалі проходять на складних трасах з крутими зигзагами й часто виходять на лід. Утримати кут повороту на великій швидкості можна лише при сильному зчепленні коліс із трасою. Саме це забезпечують встановлені шпильки.
  3. Складна зима в деяких штатах США дає водіям багато проблем. Якщо не придбаєш шиповану гуму, значить, доведеться поставити машину на зимовий час у гараж.
  4. Зимовий період в Україні також любить підкидати сюрпризи: снігопади, ожеледиця. Готуючись до зими, багато водіїв також купують шини під обшипування.

Водії складних місцевостей купують спеціальну гуму під об шипування для економії коштів, але на таких покришках без шипів їздити не бажано.

Можна їздити без шипування чи ні

На гумі під шипування можна їздити, але невиправдано. Для сухої морозної погоди краще придбати фрикційні шини. Але якщо синоптики попереджають про тривалі снігопади та ожеледицю, то природно знадобиться гума під шип. Встановити в гнізда шипи не складно, але це забезпечить безпечний рух позашляховика по сніговій трасі.

Є два варіанти:

  1. Купівля в інтернет-магазині «Шини та Диски» зимової гуми Dunlop, Debica, Fulda та інших брендів, на яких вже встановлені шипи. Особливістю таких шин є те, що матеріал для шипа, форма та параметри вже визначені виробником. Маленька деталь точно відповідає отвору на шині. Зношуватиметься вона разом із покришкою. Заводський варіант є дуже надійним.
  2. Шина під шипування. Покупець доопрацьовує сам або робить замовлення в автосервісі. Ремонтний метод не зовсім надійний, тому перш ніж купити такі покришки, потрібно проконсультуватися у менеджера, щоб знати якого фахівця звертатися.

Чи обов'язково ставити взимку шиповану гуму

Ще одне зауваження: немає ідеальних покришок, але вибрати їх під умови експлуатації можливо.

Технологічний процес шипування шин з отворами

Технологія установки шипів має низку нюансів:

  1. Для того, щоб виконати шипування, потрібно підібрати шипи відповідного розміру. Якщо покришки ремонтуються, то потрібна спеціальна втулка з полімеру, яка надійно закріплює шип в отворі.
  2. Щоб вставити шип, необхідно певне обладнання, хоча у невеликих майстернях використовується дриль та пневмопістолет. В результаті гнізда буде розбито ще більше, а шип встановиться неміцно.

Щоб процес був виконаний якісно, ​​потрібно звернутися до професіоналів.

Процес обшипування

Чи обов'язково взимку їздити на покришках із шипами

Якісні ремонтні роботи можна виконати у компанії «Шини та Диски». Плюси звернення:

  • за допомогою спеціального обладнання майстра виконають шипування для будь-якого типу коліс;
  • використовуються унікальні розробки, розроблені технологами компанії;
  • пропонується великий вибір шипів та діаграм;
  • приймаються замовлення від клієнтів або організацій, що мають великий автопарк.

Вирішувати, купувати чи не купувати шиповану гуму, шипувати чи ні, справа кожного водія, проте проста маленька автомобільна деталь додасть впевненості у безпеці руху на слизькій трасі.

Популярні питання

✔️ Чи можна їздити на зимовій гумі без шипів?

Використання не шипованої зимової гуми має сенс, якщо автомобіль переважно експлуатується в міському режимі, дороги розчищені та оброблені реагентами, а кліматичні умови не передбачають сильних снігопадів.

✔️ Коли можна знімати шипи на покришках?

Шиповані шини доступні з жовтня до квітня. Бажано відмовитись від них, коли температура стане позитивною та снігу та льоду більше не буде.

✔️ Чи можна їздити на зимовій гумі без шипів улітку?

З різних причин деякі автовласники навесні не переходять на літню гуму. В Україні це не заборонено, але потребує зміни стилю водіння.
Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
5 1 оцінка
Коментарі
До цієї статті поки що немає коментарів
Додати коментар
Корисні статті
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини
09.04.2024
Шини-Диски
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини

Багато водіїв вважають доволі привабливими оголошення про купівлю вживаних шин. Головною перевагою здається низька вартість, тому деякі поспішають придбати їх заради економії. 

Огляд популярних шин для електромобілів
05.04.2024
Шини-Диски
Огляд популярних шин для електромобілів

Коли мова заходить про шини для електромобілів, багато хто ставить питання: а в чому тут особливість? Зрештою, шини здаються простим компонентом автомобіля. Але при глибшому вивченні особливостей електромобілів з'ясовується, що навіть така, здавалося б, стандартна річ, як шина, має свої нюанси.

Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ
03.04.2024
Шини-Диски
Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ

Брудові шини для транспорту ЗСУ – тема, яка заслуговує на особливу увагу. Адже це не просто елемент автомобіля, а важлива складова, здатна значно поліпшити прохідність транспортних засобів по складній місцевості, що особливо важливо в умовах ведення бойових дій.

"Електрошини": широкий вибір для вузького кола
27.02.2024
Шини-Диски
"Електрошини": широкий вибір для вузького кола

Шини для електромобілів повинні бути більш міцними, стійкими і ефективними, а також забезпечувати надійне зчеплення і акустичний комфорт в салоні, — це за замовчуванням.

Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»
08.01.2024
Шини-Диски
Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»

Дешевші шини заощаджують гроші, але зношуються швидше, що впливає на продуктивність, керованість і безпеку автомобіля. Якісні дорогі шини мають удосконалений дизайн, краще зчеплення та підвищену довговічність. Вони забезпечують тихішу їзду та сприяють плавному водінню. Перш ніж обрати, враховуйте термін служби шини, характеристики та репутацію виробника. А головне — не хвилюйтесь, все в житті буває вперше, тому наші консультанти завжди готові допомогти.

 

Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти
11.12.2023
Шини-Диски
Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти

Шини великого розміру покращують керованість транспортного засобу, бо пропонують більшу площу контакту з дорогою і тим покращують зчеплення. Але вони також мають їздові недоліки. Збільшення ваги та інерції великих шин погіршує реакцію керованості і робить автомобіль менш маневреним — він повільніше реагує на рухи керма. Цей парадокс є проблемою під час вибору шин, оскільки переваги покращеного зчеплення слід порівнювати з потенційними втратами в маневреності та динаміці водіння. 

Розумні Шини на 3D-принтері
07.12.2023
Шини-Диски
Розумні Шини на 3D-принтері

Шинна компанія «Shiny & Diski» пропонує огляд топ-інновацій світової промисловості, які скоро будуть втілені в життя.

Маркування мотошин
20.10.2023
Шини-Диски
Маркування мотошин

Вибір однієї з моделей мотошин - такий самий важливий процес, як і купівля мототранспорту. Від того, наскільки грамотно і відповідально ви підійдете до цього завдання, залежить ваша безпека на дорозі.

Як почистити автомобільні диски
05.10.2023
Шини-Диски
Як почистити автомобільні диски

Часто власники авто стикаються з необхідністю очищення покришок і дисків від забруднень. Чисті та блискучі диски не тільки надають вашій машині привабливого вигляду, а й служать важливим елементом загальної безпеки та продуктивності транспортного засобу. 

Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки
01.10.2023
Шини-Диски
Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки

Вибір дисків - це важливий етап тюнінгу та обслуговування вашого автомобіля. Під час пошуку нових моделей ви, можливо, зіткнетеся з термінами "оригінальні диски" і "репліки".