Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини

09 квітня 2024 р.
Шини-Диски
Зміст статті:
🚙 Основні причини не купувати б/в шини Відсутність гарантії Витривалість Приховані недоліки Невідомі умови зберігання Сліди зносу протектора Деформація каркаса 🚙 На що звертати увагу при купівлі вживаної гуми? 🚙 Висновок

Багато водіїв вважають доволі привабливими оголошення про купівлю вживаних шин. Головною перевагою здається низька вартість, тому деякі поспішають придбати їх заради економії. На практиці ж це виявляється помилковим рішенням, яке не тільки принесе вам масу головного болю, а й не окупить свою вартість, оскільки замість якісних і довговічних шин ви отримаєте витратний матеріал, який потребує швидкої заміни. Чи варто купувати шини б/в або краще купити оригінальні? Розглянемо це питання більш детально.

Основні причини не купувати б/в шини

Купівля б/в шин може здаватися привабливою через економію коштів, проте є низка причин, через які це не найкраща ідея:

 • відсутність гарантії;
 • зносостійкість;
 • приховані недоліки;
 • невідомі умови зберігання;
 • сліди зносу протектора;
 • деформація каркаса.

Розглянемо кожен із них докладніше.

Відсутність гарантії

Під час купівлі б/в автошин одним з основних ризиків є відсутність гарантії, в той час, як нові покришки поставляються з гарантією від виробника. Все це може призвести до таких проблем:

 • Дефекти та пошкодження. Б/в шини можуть мати приховані дефекти або пошкодження, які не завжди видно при побіжному огляді: від мікроскопічних тріщин до серйозних пошкоджень внутрішньої структури.
 • Непередбачуваний термін служби. Без гарантії від виробника складно визначити, скільки часу прослужать уживані шини. Вони можуть зноситися або вийти з ладу набагато швидше, ніж нові покришки.
 • Проблеми з безпекою. Використані шини, особливо якщо вони експлуатувалися і зберігалися неправильно, можуть становити серйозну загрозу безпеці, аж до аварії.
 • Додаткові витрати. Якщо б/в шина вийде з ладу, вам доведеться замінити її. Це може виявитися дорожче, ніж початкова вартість нової шини, адже вам доведеться купувати дві шини замість однієї. Також варто врахувати можливі витрати на ремонт автомобіля в разі аварії через пошкодження гуми під час руху.

Усі ці ризики переважують будь-яку потенційну економію, яку можна отримати від купівлі вживаних шин.

Витривалість

Витривалість автошин – це їхня стійкість до зношування і можливість зберегти робочі характеристики протягом тривалого часу. У б/в шин витривалість значно нижча, ніж у нових, з таких причин:

 • Вплив часу. Гума, з якої виготовлені шини, з часом старіє і втрачає свої властивості. Це призводить до погіршення зчеплення з дорогою, збільшення гальмівного шляху і погіршення керованості автомобіля.
 • Нерівномірний знос. Вживані шини часто мають нерівномірний знос, що знижує їхню ефективність. Наприклад, якщо протектор зношений більше з одного боку, це може до погіршення керованості авто.
 • Скорочення терміну служби. Б/в шини, як правило, вже пройшли частину свого життєвого циклу, тому вони прослужать менше, ніж нові шини.
 • Втрата ефективності. З часом ефективність шин погіршується і вони не можуть забезпечити таку саму тягу, керованість і здатність до гальмування, як нова гума.

Всі ці фактори підтверджують те, що б/в шини будуть менш витривалими та ефективними, ніж нові.

Приховані недоліки

Приховані недоліки – це ще одна відповідь "ні" на запитання, чи варто купувати вживану гуму. Адже при її купівлі ви можете зіткнутися з такими прихованими недоліками, як:

 • Внутрішні пошкодження. Б/в покришки можуть мати внутрішні пошкодження, які неможливо виявити без спеціального обладнання. Вони можуть виникнути як результат аварії, проколу або неправильного використання.
 • Старіння гуми. Автошини з часом старіють і втрачають свої властивості, навіть якщо шина зовні абсолютно нормальна. Однак це знижує ефективність шини та збільшує ризик аварії.
 • Неправильне зберігання. Якщо шини зберігалися в невідповідних умовах, наприклад, за високої температури або вологості, це може призвести до погіршення їхніх властивостей.
 • Пошкодження боковини. Пошкодження боковини можуть бути непомітними під час поверхневого огляду, проте вони суттєво знижують безпеку та ефективність гуми.

Тому якщо ви все ж вирішили купувати вживані шини, то потрібно провести ретельний огляд або звернутися до професіоналів для перевірки їхнього стану.

Невідомі умови зберігання

Умови зберігання шин істотно впливають на якість і безпеку їхнього використання, однак у випадку з б/в шинами вам ці умови невідомі. Тому ви можете зіткнутися з такими проблемами:

 • Вологість. Якщо шини зберігалися в занадто вологому середовищі, це може призвести до руйнування гуми та корозії металевих елементів шини.
 • Температура. Шини, які зберігаються за дуже високих або низьких температур, втрачають свої властивості, що може погіршити зчеплення з дорогою і збільшити гальмівний шлях.
 • Сонячне світло. Пряме сонячне випромінювання провокує вицвітання та погіршення гуми, що своєю чергою може зменшити ефективність та безпеку шини.
 • Невідповідні умови. Якщо шини зберігалися в умовах, які не відповідають рекомендаціям виробника (наприклад, вони були піддані впливу хімічних речовин або на них стояв додатковий вантаж), це може збільшити ризик аварій і скоротити термін служби шини.
 • Старіння. Якщо шини довгий час зберігалися без використання, вони піддаються старінню і втрачають свої властивості, навіть якщо виглядають як нові.

Без інформації про те, як шини зберігалися, покупець бере на себе всі ці ризики. Тому завжди краще купувати нові шини у надійного продавця, який може гарантувати їхню якість і безпеку.

Сліди зносу протектора

Ще одна проблема, з якою можна зіткнутися під час купівлі б/в шин - це сліди зносу протектора. Розглянемо їх докладніше:

 • Нерівномірний знос. Якщо протектор зношений нерівномірно, це може вказувати на проблеми з балансуванням або вирівнюванням коліс, або на те, що тиск був неправильним. Все це призводить до погіршення керованості автомобіля і збільшення гальмівного шляху.
 • Глибокі тріщини або отвори. Якщо на протекторі є глибокі тріщини або отвори, це може вказувати на серйозні пошкодження шини, що можуть призвести до неможливості її використання. Латки на шині також свідчать про наявність пошкоджень.
 • Знос по центру. Якщо протектор зношений у центрі більше, ніж по краях, це свідчить про те, що шини перекачували. Таке зношування призводить до погіршення зчеплення з дорогою і збільшення гальмівного шляху.
 • Знос по краях. Якщо протектор зношений по краях більше, ніж у центрі, це вказує на недостатній тиск у шинах, що призводить до погіршення керованості автомобіля.

Тому завжди важливо ретельно перевіряти знос б/в шин перед купівлею, щоб забезпечити безпеку на дорозі. А ще краще - купувати нові шини.

Деформація каркаса

Деформація каркаса - це серйозна проблема, яка може загрожувати безпеці водіння, і з цією проблемою можуть зіткнутися покупці вживаних шин.

Каркас може деформуватися через різні причини, включно з аваріями, проколами, неправильним використанням (наприклад, перевантаженням або недостатнім тиском у шинах) і неправильним зберіганням. Деформація каркаса призводить до нерівномірного зносу протектора, погіршення керованості авто, збільшення гальмівного шляху і навіть раптового вибуху шини.

Її можна виявити за видимими ознаками, такими як опуклості, вм'ятини або тріщини на боковині шини. Однак деякі пошкодження може виявити тільки фахівець. 

Якщо ж ви виявили деформацію каркаса, шину слід негайно замінити, адже навіть невелика деформація може призвести до серйозної аварії. 

Купівля б/в шин завжди пов'язана з ризиком, оскільки неможливо знати, як їх використовували та зберігали раніше, та й деякі неочевидні проблеми, на кшталт деформації каркаса, не завжди виходить визначити без допомоги фахівця.

На що звертати увагу при купівлі вживаної гуми?

У цьому разі важливо знати, як перевірити б/в шини під час купівлі. Для цього потрібно звертати увагу на такі аспекти:

 • Дата виробництва. Перевірте дату виробництва шини - вона вказана на її бічній стороні. Шини старше 5-6 років можуть становити ризик, навіть якщо вони виглядають як нові. Навіть якщо ви прийняли рішення про купівлю вживаної гуми, краще купувати вироби не старше 2 років.
 • Стан протектора. Залишкова глибина протектора важлива для безпеки водіння. Для літніх шин глибина протектора має бути щонайменше 1.6 мм, для зимових – щонайменше 4 мм. Для оцінки можна використовувати звичайну лінійку.
 • Деформація каркаса. Перевірте шини на наявність деформацій, таких як опуклості, вм'ятини або тріщини на боковині шини.
 • Приховані пошкодження. Після зовнішнього огляду шину слід надіти на диск і накачати, щоб тиск трохи перевищував рекомендовану норму. Це може допомогти виявити приховані пошкодження.

Пам'ятайте, що найвигідніший варіант – це купувати нові шини, оскільки економити краще в довгостроковій перспективі.

Висновок

Попри те, що б/в шини здаються більш доступними, ця доступність оманлива, оскільки вони не прослужать так довго, як нова гума. У підсумку це завдасть вашому гаманцю більшої шкоди, ніж купівля нових якісних шин. Також вони тягнуть за собою безліч ризиків, зокрема пов'язаних з безпекою, тому потрібно обов'язково знати, як перевірити б/в гуму перед купівлею. Як підсумок, купівля нових шин – це набагато вигідніша інвестиція у ваші безпеку і спокій.

Як вам стаття?
 • Currently 3/5 Stars
5 2 оцінки
Коментарі
Додати коментар
Віктор
21 квітня 2024
Все обдумано пристойний вигляд і чудова подача всього.
Показати ще
Корисні статті
Ралійні шини рулять
05.06.2024
Шини-Диски
Ралійні шини рулять

Про важливість шин під час екстремального водіння годі й говорити — вони є єдиними точками контакту автомобіля з дорогою, якою б вона не була. А вона може бути пісочною, гравійною, ґрунтовою, сніжною, тощо. І подолати її бажано якнайшвидше, або це за тебе зробить суперник. В суто спортивних умовах, за інших рівних, на перемогу працює будь-яка дрібниця, не кажучи про таку важливу деталь, як шина. Оскільки авто- і мотоспорт демонструють граничні можливості серійних автівок і байків (та їхнього взуття), магазин «Shiny-Diski» пропонує уявно приміряти ралійні шини на себе і замислитись: а чи не спробувати такі ж? Адже на наших теренах повно готових спеціальних ділянок для повсякденної екстремальної їзди на автомобілях і мотоциклах.

Огляд популярних шин для електромобілів
05.04.2024
Шини-Диски
Огляд популярних шин для електромобілів

Коли мова заходить про шини для електромобілів, багато хто ставить питання: а в чому тут особливість? Зрештою, шини здаються простим компонентом автомобіля. Але при глибшому вивченні особливостей електромобілів з'ясовується, що навіть така, здавалося б, стандартна річ, як шина, має свої нюанси.

Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ
03.04.2024
Шини-Диски
Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ

Брудові шини для транспорту ЗСУ – тема, яка заслуговує на особливу увагу. Адже це не просто елемент автомобіля, а важлива складова, здатна значно поліпшити прохідність транспортних засобів по складній місцевості, що особливо важливо в умовах ведення бойових дій.

"Електрошини": широкий вибір для вузького кола
27.02.2024
Шини-Диски
"Електрошини": широкий вибір для вузького кола

Шини для електромобілів повинні бути більш міцними, стійкими і ефективними, а також забезпечувати надійне зчеплення і акустичний комфорт в салоні, — це за замовчуванням.

Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»
08.01.2024
Шини-Диски
Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»

Дешевші шини заощаджують гроші, але зношуються швидше, що впливає на продуктивність, керованість і безпеку автомобіля. Якісні дорогі шини мають удосконалений дизайн, краще зчеплення та підвищену довговічність. Вони забезпечують тихішу їзду та сприяють плавному водінню. Перш ніж обрати, враховуйте термін служби шини, характеристики та репутацію виробника. А головне — не хвилюйтесь, все в житті буває вперше, тому наші консультанти завжди готові допомогти.

 

Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти
11.12.2023
Шини-Диски
Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти

Шини великого розміру покращують керованість транспортного засобу, бо пропонують більшу площу контакту з дорогою і тим покращують зчеплення. Але вони також мають їздові недоліки. Збільшення ваги та інерції великих шин погіршує реакцію керованості і робить автомобіль менш маневреним — він повільніше реагує на рухи керма. Цей парадокс є проблемою під час вибору шин, оскільки переваги покращеного зчеплення слід порівнювати з потенційними втратами в маневреності та динаміці водіння. 

Розумні Шини на 3D-принтері
07.12.2023
Шини-Диски
Розумні Шини на 3D-принтері

Шинна компанія «Shiny & Diski» пропонує огляд топ-інновацій світової промисловості, які скоро будуть втілені в життя.

Маркування мотошин
20.10.2023
Шини-Диски
Маркування мотошин

Вибір однієї з моделей мотошин - такий самий важливий процес, як і купівля мототранспорту. Від того, наскільки грамотно і відповідально ви підійдете до цього завдання, залежить ваша безпека на дорозі.

Як почистити автомобільні диски
05.10.2023
Шини-Диски
Як почистити автомобільні диски

Часто власники авто стикаються з необхідністю очищення покришок і дисків від забруднень. Чисті та блискучі диски не тільки надають вашій машині привабливого вигляду, а й служать важливим елементом загальної безпеки та продуктивності транспортного засобу. 

Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки
01.10.2023
Шини-Диски
Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки

Вибір дисків - це важливий етап тюнінгу та обслуговування вашого автомобіля. Під час пошуку нових моделей ви, можливо, зіткнетеся з термінами "оригінальні диски" і "репліки".