Скільки виходжують шини

06 квітня 2018 р.
Шини-Диски
Зміст статті:
🚙 Вага автомобіля 🚙 Стиль керування 🚙 Умови експлуатації 🚙 Дорожнє покриття 🚙 Технічний стан автомобіля 🚙 Потужність і крутний момент 🚙 Тиск в шинах

У попередній статті ми розібралися з питанням, як уберегти шину від ушкоджень на наших дорогах. Зараз розглянемо дуже часте питання від наших клієнтів - скільки виходжують шини?

Для того, щоб повною мірою дати відповідь, треба розібратися в основних речах, а саме, від чого залежить пробіг шин. Далі сім основних чинників, які впливають на рухливість шин:

  1. Склад гумової суміші.
  2. Вага автомобіля.
  3. Стиль водіння.
  4. Умови експлуатації. Швидкість, тип місцевості.
  5. Дорожнє покриття.
  6. Технічний стан автомобіля.
  7. Потужність і крутний момент автомобіля.

Як видно з переліку, виробник шини може вплинути усього лише на один з семи пунктів.

Розглянемо детальніше кожен чинник….

Світова індустрія зараз показує великий прорив в хімічній галузі. Багато виробників вкладають колосальні ресурси у свій розвиток, як в грошовому еквіваленті, так і в людських ресурсах. Це мільярди доларів і сотні учених, трудящих над створенням кожного компонента шини, яку простий обиватель вибирає по малюнку протектора.

Що ж таке склад гумової суміші і як він впливає на рухливість? Як правило, суміш складається з декількох компонентів:

  • каучук синтетичний,
  • каучук природний,
  • вторсировина,
  • силіка,
  • кремній,  
  • декілька секретних компонентів, формула яких міститься в найсуворішій таємниці.

Саме комбінація усіх цих компонентів впливає на багато параметрів шини, у тому числі й на рухливісь.

У цьому розділі хочеться зазначити, що багато покупців звертають увагу на дату виробництва шини. Мало того, існує думка, що чим “молодше” шина, тим вона краща. Запевняємо вас, що це не так. Технології дійшли до такого рівня, що шини можна зберігати та експлуатувати до 10 років. Знаменита компанія Мішлен навіть випустила промо-акцію “Шини не банани”,  яка покликана довести покупцеві, що гума продукт довговічний. Виробники відпускають із заводу шини, як тижневої давності, так і 3-4-х однорічні, в чому ми переконуємося кожного разу, коли приймаємо машину із заводу. При правильному зберіганні (у закритому приміщенні), шину можна сміливо купувати навіть 3-х або 4-х однорічну. Крім того, згадаєте, чи цікавитеся ви датою виробництва сайлентблоків або інших ГТВ? 

Акція шини не банани

Повернемося до гумової суміші…. США придумали своє відносне позначення зносостійкості, зване TREADWEAR. Воно позначається в умовних одиницях, приблизно від 100 од. (для спортивних шин) до 500 од. (еко шини). Цей показник обов'язковий тільки для шин, які йдуть на ринок США, у нас він зустрічається на шинах далеко не завжди. Чи варто на нього орієнтуватися або ні, питання риторичне. За ідеальних (однакових) умов експлуатації шина з великим значенням TREADWEAR “виходить” швидше за все, більше, а що ж в реальності?

Читаємо далі….

Вага автомобіля

Тут все просто, чим більше вага автомобіля, тим менше ходить шина. Чому так? Більше вага - більше навантаження на шину  - більше знос.

 

Стиль керування

Не секрет, що агресивний стиль керування, скорочує термін служби шини. Різкі старти й гальмування, повороти на високій швидкості – усе це прискорює знос. Оскільки у кожного водія своя манера водіння цей чинник безпосередньо впливає на термін служби й залежить тільки від вас.

Умови експлуатації

Тут можна говорити багато. Але є декілька аксіом. У великому місті постійні старти та гальмування - мінус до пробігу. Траса - чим більше швидкості, тим швидше знос. Оптимальна швидкість пересування 90-120 км/год.

Дорожнє покриття

Цей чинник багато хто не враховує, а може навіть і не знають про нього. Дорожнє покриття може бути різних видів, як мовиться: “асфальт, асфальту розбрат”. Не вдаватимемося до подробиць укладання і виробництва асфальту, але факт залишається фактом, то що різний асфальт по різному впливає на знос. Є досвідчені водії, які намотали сотні тисяч кілометрів і можуть упевнено сказати, який напрям швидше “з'їдає” шини.

Технічний стан автомобіля

    

Тут все зрозуміло, але тим менш варто зазначити, що правильні установки кутів розвалу і сходження коліс, справність підвіски, позитивно впливають не лише на ходимість шини, але і на керованість автомобіля в цілому, а також на безпеку руху.

Потужність і крутний момент

В основному ці чинники більше впливають на провідну вісь (осі). Власники передньопривідних автомобілів знають, що спереду знос шин більший, тому при сезонній заміні, намагаються поміняти місцями передні й задні шини, щоб нівелювати знос. Якщо цього не робити, то різниця в зносі буде приблизно 1 до 2, тобто передні шини зношуються у 2 рази швидше. Власники потужних моноприводних автомобілів напевно стикалися з ситуацією, коли шини на провідній осі стерлися за сезон. Разом - чим більше потужності й крутний момент, тим більше навантаження на шину, тим швидше знос.

Тиск в шинах

Цей чинник ми розглянули в попередній частині "Вибір шини для поганих доріг", проте нагадаємо, що тиск треба тримати в допустимих межах. Знижений тиск, як правило, призводить до інтенсивного зносу плечових зон, а підвищений -  до зносу центральної частини. Чим більше завантаження автомобіля, тим більшим має бути тиск в шинах.

Ми розглянули 7 основних чинників, які впливають на знос шини. Зі статті стає зрозуміло, що виробник впливає усього лише на один чинник, на усі інші чинники впливає середовище експлуатації й сам водій. Тому жоден виробник не дає гарантію на пробіг і не може з упевненістю заявляти, на який пробіг розраховані шини. На практиці бували випадки, коли одна і та ж модель (Michelin Latitude Tour HP) бігала від 30 до 120 тис. км. В наступній статті читайте про індекс швидкості та індекс навантаження, а також інші  позначення на шині. Хай щастить на дорогах!

 

Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
5 1 оцінка
Коментарі
До цієї статті поки що немає коментарів
Додати коментар
Корисні статті
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини
09.04.2024
Шини-Диски
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини

Багато водіїв вважають доволі привабливими оголошення про купівлю вживаних шин. Головною перевагою здається низька вартість, тому деякі поспішають придбати їх заради економії. 

Огляд популярних шин для електромобілів
05.04.2024
Шини-Диски
Огляд популярних шин для електромобілів

Коли мова заходить про шини для електромобілів, багато хто ставить питання: а в чому тут особливість? Зрештою, шини здаються простим компонентом автомобіля. Але при глибшому вивченні особливостей електромобілів з'ясовується, що навіть така, здавалося б, стандартна річ, як шина, має свої нюанси.

Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ
03.04.2024
Шини-Диски
Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ

Брудові шини для транспорту ЗСУ – тема, яка заслуговує на особливу увагу. Адже це не просто елемент автомобіля, а важлива складова, здатна значно поліпшити прохідність транспортних засобів по складній місцевості, що особливо важливо в умовах ведення бойових дій.

"Електрошини": широкий вибір для вузького кола
27.02.2024
Шини-Диски
"Електрошини": широкий вибір для вузького кола

Шини для електромобілів повинні бути більш міцними, стійкими і ефективними, а також забезпечувати надійне зчеплення і акустичний комфорт в салоні, — це за замовчуванням.

Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»
08.01.2024
Шини-Диски
Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»

Дешевші шини заощаджують гроші, але зношуються швидше, що впливає на продуктивність, керованість і безпеку автомобіля. Якісні дорогі шини мають удосконалений дизайн, краще зчеплення та підвищену довговічність. Вони забезпечують тихішу їзду та сприяють плавному водінню. Перш ніж обрати, враховуйте термін служби шини, характеристики та репутацію виробника. А головне — не хвилюйтесь, все в житті буває вперше, тому наші консультанти завжди готові допомогти.

 

Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти
11.12.2023
Шини-Диски
Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти

Шини великого розміру покращують керованість транспортного засобу, бо пропонують більшу площу контакту з дорогою і тим покращують зчеплення. Але вони також мають їздові недоліки. Збільшення ваги та інерції великих шин погіршує реакцію керованості і робить автомобіль менш маневреним — він повільніше реагує на рухи керма. Цей парадокс є проблемою під час вибору шин, оскільки переваги покращеного зчеплення слід порівнювати з потенційними втратами в маневреності та динаміці водіння. 

Розумні Шини на 3D-принтері
07.12.2023
Шини-Диски
Розумні Шини на 3D-принтері

Шинна компанія «Shiny & Diski» пропонує огляд топ-інновацій світової промисловості, які скоро будуть втілені в життя.

Маркування мотошин
20.10.2023
Шини-Диски
Маркування мотошин

Вибір однієї з моделей мотошин - такий самий важливий процес, як і купівля мототранспорту. Від того, наскільки грамотно і відповідально ви підійдете до цього завдання, залежить ваша безпека на дорозі.

Як почистити автомобільні диски
05.10.2023
Шини-Диски
Як почистити автомобільні диски

Часто власники авто стикаються з необхідністю очищення покришок і дисків від забруднень. Чисті та блискучі диски не тільки надають вашій машині привабливого вигляду, а й служать важливим елементом загальної безпеки та продуктивності транспортного засобу. 

Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки
01.10.2023
Шини-Диски
Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки

Вибір дисків - це важливий етап тюнінгу та обслуговування вашого автомобіля. Під час пошуку нових моделей ви, можливо, зіткнетеся з термінами "оригінальні диски" і "репліки".