Зимові «липучки»: що це таке і навіщо вони потрібні?

02 вересня 2022 р.
Шини-Диски
Зміст статті:
🚙 Все про шини «липучки» 🚙 У чому різниця між «липучками» та шипами 🚙 У чому переваги та недоліки фрикційних шин 🚙 Які бувають «липучки» 🚙 Для кого підійдуть фрикційні шини

Кожен водій знає, наскільки важливо підібрати хороші колеса для своєї машини. Адже гума грає величезну роль у безпечному керуванні та відповідає за комфорт на дорозі. В Україні непросто знайти довговічні шини, які б підходили під усі сезони, тому найчастіше автомобілісти просто змінюють гуму на літню та зимову. Але варто пам'ятати, що зимова гума теж буває різною і кожному водієві підходить свій варіант.

Зимові умови можуть відрізнятися залежно від регіону. Комусь буде комфортніше на шипованій гумі, а комусь «липучки» підходять більше. Але якщо ви до кінця не знаєте, як працює та чи інша поверхня шини, намагаєтеся вибрати відповідну зимову гуму, ми підібрали для вас корисні факти та цікаву інформацію про шини «липучки».

Все про шини «липучки»

Звичайно, сперечатися про те, що краще — «липучки» чи шип, це як сперечатися про те, що краще — чай чи кава. Тому суперечки тут недоречні, просто варто знати про переваги різних моделей. Вони мають різні властивості й, відповідно, різних покупців. Давайте спочатку розберемося з назвою: шина-липучка – це сленгова назва фрикційної шини. Це означає, що гума працює за допомогою тертя. У цій шині знаходиться безліч маленьких дірочок, практично пір, які внаслідок ваги машини начебто присмоктують її до асфальту.

На другому рівні цей ефект закріплюють ламелі, які знаходяться на протекторі у величезній кількості. Такі покришки, відповідно, купуються на зимову слизьку дорогу. «Липучки» дають водієві можливість спокійно почуватися під час морозів, ожеледиці, сніжної кірки. У результаті це чудовий варіант для низьких температур. Але чим така гума відрізняється від шипованої й чи є різниця в експлуатації під час інших погодних умов? Нумо розумітися.

У чому різниця між «липучками» та шипами

Найголовніше, і це логічно, шипована гума відрізняється наявністю шипів на протекторі. Але не вся вона приїжджає до клієнта з вставками, плюс шипи мають властивість випадати з протектора. Як тоді зрозуміти, де у вас «липучки», а де шипована модель без вставок:

  1. Індекс швидкості не повинен бути вищим за S, Q, R. На «липучках» не рекомендовано розвивати швидкість понад 170 км/год.
  2. Візерунок протектора у «липучки» нагадує безліч літер «V» або маленьких квадратиків. Фрикційна шина утримує машину на асфальті гранями протектора, внаслідок цього візерунок набагато дрібніший. У шипованої гуми візерунок масивніший, зазвичай нагадує велику шашку.
  3. Щільність ламелів. Якщо кожен квадрат або літери «V» наповнюють неглибокі канавки, то перед вами «липучка».

Знаючи всі ці тонкощі, вам буде простіше визначити модель шин і не потрапити до рук шахраям, які продають стару гуму з шипами, що випали, під виглядом фрикційної. Адже шина з шипами, що випали, хоч і буде м'якшою і підійде більше для зимової погоди, але не гарантує вам безпеки на дорозі. Навіть більше, наражає на ризик вас і ваших пасажирів. На повну і потрібну потужність така гума не працюватиме.

У чому переваги та недоліки фрикційних шин

Почнемо з хороших моментів, які точно оцінять багато водіїв, які перебувають у пошуках зимової гуми:

  1. Присоски допомагають машині триматися на дорозі стабільніше, працюють навіть під час снігової каші.
  2. Відсутність шипів на протекторі гарантує вам тривалішу експлуатацію, адже немає ризику втратити їх під час користування. Присоски служать набагато довше і не виходять із ладу на сухій дорозі. Шипована гума на сухій та теплій дорозі може втратити всі свої властивості.
  3. Шипова гума не скрізь дозволена за кордоном, адже шипи можуть зашкодити хорошу дорогу. Виїжджаючи за межі України, уточнюйте цей момент. Але якщо ви на липучках, можете не переживати.
  4. М'яка гума допомагає водію почуватися на дорозі безпечно навіть під час екстремально низьких температур та під час сильного снігу.
  5. Автомобілі на шипованій гумі часто дуже галасливі. Фрикційна гума поводиться досить тихо.

Але є моменти, які можуть відштовхнути деяких покупців від придбання липучок. І це не означає, що така гума гірша, вона просто підходить під інший стиль водіння та інші кліматичні умови. У чому недоліки фрикційної гуми:

  1. На обмерзлій дорозі ламелі можуть не впоратися зі своїм завданням і машину може занести під час різких поворотів.
  2. Утрамбований свіжий сніг може стати проблемою для фрикційних шин, адже не спрацює ефект вакууму і шині не буде за що зачепитися.
  3. Під час різкого старту машина на фрикційних шинах може забуксувати.

Дивлячись на всі ці пункти, у «липучки» досить багато хороших моментів, але якщо порівняти її можливості із шипованою гумою на інших погодних умовах, їх може стати недостатньо. Все знову ж таки залежить від стилю їзди та клімату.

Які бувають «липучки»

Знаючи технічні характеристики свого авто, ви можете легко підібрати необхідну модель в автомагазині «Шини та Диски». Усього є два варіанти фрикційних шин:

  1. Скандинавські — м'якіші, краще працюють на низьких температурах, низький індекс швидкості. Добре підійдуть для класичної зими.
  2. Європейські — жорсткіша поверхня, твердне під час низьких температур і небезпечна на льоду. Добре підходить для міжсезоння. Високий швидкісний індекс. Добре поводяться на сухій чи мокрій дорозі.

Тут важливо визначити для себе, яка дорога частіше траплятиметься вашій машині взимку і зробити правильний вибір.

Для кого підійдуть фрикційні шини

Такий варіант найкраще підійде для великих міст з гарними дорогами та умовами. Якщо ж ви катаєтеся по засніженому бездоріжжю періодично, така модель може ускладнити вашу дорогу. А якщо у вас ще залишилися питання, сміливо звертайтеся до наших менеджерів, які допоможуть вам зробити правильний вибір коліс для вашої машини.

Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
Коментарі
До цієї статті поки що немає коментарів
Додати коментар
Корисні статті
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини
09.04.2024
Шини-Диски
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини

Багато водіїв вважають доволі привабливими оголошення про купівлю вживаних шин. Головною перевагою здається низька вартість, тому деякі поспішають придбати їх заради економії. 

Огляд популярних шин для електромобілів
05.04.2024
Шини-Диски
Огляд популярних шин для електромобілів

Коли мова заходить про шини для електромобілів, багато хто ставить питання: а в чому тут особливість? Зрештою, шини здаються простим компонентом автомобіля. Але при глибшому вивченні особливостей електромобілів з'ясовується, що навіть така, здавалося б, стандартна річ, як шина, має свої нюанси.

Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ
03.04.2024
Шини-Диски
Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ

Брудові шини для транспорту ЗСУ – тема, яка заслуговує на особливу увагу. Адже це не просто елемент автомобіля, а важлива складова, здатна значно поліпшити прохідність транспортних засобів по складній місцевості, що особливо важливо в умовах ведення бойових дій.

"Електрошини": широкий вибір для вузького кола
27.02.2024
Шини-Диски
"Електрошини": широкий вибір для вузького кола

Шини для електромобілів повинні бути більш міцними, стійкими і ефективними, а також забезпечувати надійне зчеплення і акустичний комфорт в салоні, — це за замовчуванням.

Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»
08.01.2024
Шини-Диски
Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»

Дешевші шини заощаджують гроші, але зношуються швидше, що впливає на продуктивність, керованість і безпеку автомобіля. Якісні дорогі шини мають удосконалений дизайн, краще зчеплення та підвищену довговічність. Вони забезпечують тихішу їзду та сприяють плавному водінню. Перш ніж обрати, враховуйте термін служби шини, характеристики та репутацію виробника. А головне — не хвилюйтесь, все в житті буває вперше, тому наші консультанти завжди готові допомогти.

 

Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти
11.12.2023
Шини-Диски
Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти

Шини великого розміру покращують керованість транспортного засобу, бо пропонують більшу площу контакту з дорогою і тим покращують зчеплення. Але вони також мають їздові недоліки. Збільшення ваги та інерції великих шин погіршує реакцію керованості і робить автомобіль менш маневреним — він повільніше реагує на рухи керма. Цей парадокс є проблемою під час вибору шин, оскільки переваги покращеного зчеплення слід порівнювати з потенційними втратами в маневреності та динаміці водіння. 

Розумні Шини на 3D-принтері
07.12.2023
Шини-Диски
Розумні Шини на 3D-принтері

Шинна компанія «Shiny & Diski» пропонує огляд топ-інновацій світової промисловості, які скоро будуть втілені в життя.

Маркування мотошин
20.10.2023
Шини-Диски
Маркування мотошин

Вибір однієї з моделей мотошин - такий самий важливий процес, як і купівля мототранспорту. Від того, наскільки грамотно і відповідально ви підійдете до цього завдання, залежить ваша безпека на дорозі.

Як почистити автомобільні диски
05.10.2023
Шини-Диски
Як почистити автомобільні диски

Часто власники авто стикаються з необхідністю очищення покришок і дисків від забруднень. Чисті та блискучі диски не тільки надають вашій машині привабливого вигляду, а й служать важливим елементом загальної безпеки та продуктивності транспортного засобу. 

Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки
01.10.2023
Шини-Диски
Чим відрізняється оригінальний диск від так званої репліки

Вибір дисків - це важливий етап тюнінгу та обслуговування вашого автомобіля. Під час пошуку нових моделей ви, можливо, зіткнетеся з термінами "оригінальні диски" і "репліки".