Шинний калькулятор онлайн

Шинний калькулятор. Покришки – сполучна ланка між транспортним засобом і дорожнім покриттям. Від них залежить безпека на дорозі і реалізація експлуатаційних характеристик. Ідеально віддавати перевагу розміру гуми, передбаченому автомобільним заводом. Адже перед вибором розміру виробник враховує масу авто, тягу, потужність, його ширину і призначення. Однак дефіцит деяких типорозмірів і усвідомлене бажання змінити технічні параметри спонукають водіїв при виборі йти на експерименти. І добре, якщо у водія є можливість використовувати шинний калькулятор.

Що таке візуальний шинний калькулятор, і для чого він потрібен?

Навіть незначне відхилення розміру покришок від стандарту призводить до ряду змін, наприклад, змінюється комфорт при пересуванні по різних типах покриття, показання спідометра і витрати пального, пляма контакту, дорожній просвіт і багато інших параметрів.

Щоб передбачити будуть зміни позитивними або негативними, існує онлайн калькулятор шин з візуальним відображенням змін і описом відхилень.

На боковині шини нанесене маркування, в якому вказані її розміри – типорозмір. Є три основних параметри, які характеризують виріб і які враховує шинний калькулятор:

  • Висота покришки (відстань між землею і внутрішнім диском).
  • Ширина протекторної частини.
  • Діаметр внутрішнього отвору (в нього поміщається диск).

Забиваючи дані в онлайн калькулятор, можна підбирати і порівнювати різні варіанти.

Як вірно розрахувати параметри шин з допомогою візуального шинного калькулятора?

Вимірювання у візуальному шинному калькуляторі виробляються в міліметрах, швидкість в описі позначається км/ч. Поле калькулятора гуми має два однакових стовпчика: зліва необхідні дані про поточний розмір шини, праворуч бажаний новий розмір. Після введення параметрів сервіс видає зображення нової шини і її розміри.

Нижче розписані характеристики і можлива поведінка покришки у разі встановлення шин з вказаними параметрами.

Ще нижче вказані альтернативні покришки, які можуть замінити розглянутий варіант. Проте сервіс не ідеальний і іноді видає неіснуючі пропозиції. Ми просимо вас з розумінням поставитися до недоліків програми, і звернутися за уточненням до нашого онлайн консультанта.

Використовуючи шинний калькулятор з авто варто враховувати наступні зміни:

  1. Збільшення діаметра колісних дисків (це означає зменшення висоти профілю при незмінному зовнішньому діаметрі колеса) призводить до збільшення навантаження на підвіску автомобіля і погіршення комфорту.
  2. Сильне збільшення профілю гуми призведе до погіршення керованості, а при критичних значеннях висоти може зачипати деталі кузова та підвіску, що призведе до руйнування автошини.
  3. Похибки спідометра, які виникають після заміни типорозміру, залежать від швидкості авто. Коли збільшується швидкість, похибка зростає. Крім того, спідометр вплине на неправильні показники витрати палива.

Розрахунок ширини диска

Вибір диска повинен бути в діапазоні від мінімального і максимально допустимого значення для конкретного типорозміру шини. Встановлювати занадто широкі або вузькі диски не рекомендується, це мож

Кілька правил, які потрібно пам'ятати при заміні дисків:

  • Диски більшого діаметру, ніж штатні, припускають зменшення величини вильоту - кожен дюйм висоти забирає 3мм вильоту.
  • Необхідно обзавестися кільцями для фіксації, тому що часто ступичні отвори неоригінальних дисків ширше.
  • Якщо отвір менше, розсвердлювати його або сточувати маточину категорично заборонено.

Переклад дюймового розміру шин в метричний (Європейський)

Іноді у автовласників виникає необхідність порахувати, як зміниться розмір коліс при заміні покришок з американським маркуванням в дюймах на шини з метричними європейськими значеннями в міліметрах. У шинному калькуляторі є поле для розрахунку дюймових типорозмірів, де можна дізнатися зміну зовнішніх параметрів автогуми і кліренсу авто.

Рекомендуємо скористатися таблицею "Як підібрати шину до диска"

 

Популярні літні шини

✔️ ТОП-5 розмірів літніх шин

✔️ ТОП-5 брендів літніх шин

❶ Kelly ❷ Belshina ❸ Gislaved ❹ Hankook ❺ Bridgestone

✔️ ТОП-5 діаметрів літніх шин

❶ R13 ❷ R14 ❸ R15 ❹ R16 ❺ R17

✔️ ТОП-5 моделей літніх шин

Оберіть авто для підбору характеристик
Старий розмір
Новий розмір
Поточний типорозмір
Метричний
/
Дюймовий
/
Новий типорозмір
Метричний
/
Дюймовий
/
Розміри шини і дискаСтарий розмірНовий розмірРізниця, ммРізниця, %
Ширина шини, мм / дюйми//
Діаметр шини, мм / дюйми//
Висота профілю, мм
Діаметр диска, мм
Мінімальна ширина диска
Максимальна ширина диска
Додаткові параметри 
Різниця кліренсу, мм
Різниця показань спідометра, %